(VIDEO) RUSI PRIZEMLJILI "ORLOVE"

02.09.2017

16:19

Košarkaši Srbije doživeli su poraz u drugom kolu grupe D od Rusije rezulatom 75:72 i tako ostali na skoru od jedne pobede i jednog poraza.

RepublikaFoto: fiba.basketball/eurobasket/2017

Bogdanović na meču protiv RusijeVeć od starta susreta se dalo primetiti da su ekipe prilično ujednačene, te da će ovo biti susret na jednu loptu. Ekipe su se smenjivali u vođstvu gotovo čitavo prvo poluvreme, a posebno su bili raspoloženi Marjanović u našoj ekipi, kao i Aleksej Šved na drugoj strani.

Obe ekipe su se više oslanjale na šut spolja, i u prvom poluvremenu su imale oko 50 posto realizacije van linije 6,75.

U nastavku meča Rusi su nastavili da održavaju prednost, doduše minimalnu, ali je i ona za nas bila nedostižna. Proigrao je u nastavku Bogdanović, vezao nekoliko trojki, ali mu je na sve odgovarao fantastični Šved. Posle 30 minuta igre su Rusi imali vođstvo od 58:51, što je u ovakvoj konstelaciji snaga bilo gotovo, pa nedostižno.

Vraćali su se u poslednjem delu igre naši u nekoliko navrata na dva, ili tri poena zaostatka, ali nismo uspeli ni da preokrenemo. Lučić je u dva navrata bio neprecizan sa linije za slobodna bacanja, baš sredinom poslednjeg kvartala kada smo mogli da stignemo do poravnanja.

Na drugoj strani terena Šved je "izmišljao" koševe u teškim trenucima za "Baćuške", povremeno mu se priključivao Mozgov, kao i Kulagin, što je na kraju bilo dovoljno za trijumf od 75:72.

Kod Rusa pomenuti Šved je imao 22 poena, a Mozgov je pridodao 11. U našem timu Bogdanović i Marjanović su upisali po 19, Lučić 12, dok ostali nisu bili preterano raspoloženi.

Sledi dan pauze nakon čega će Srbija igrati protiv domaćina Turske  u ponedeljak od 20 časova.

Tok meča
Kraj, izgubili smo 75:72
Ostalo je 2,5 sekundi do kraja, Bogdanović na liniji slobodnih bacanja. Mora da pogodi prvo i promaši drugo kako bismo imali šansu za poene iz ofanzivnog skoka... Komplikovano, ali i izvodljivo
40. minut - Neizvesno je, pošto na 32 sekunde do kraja Rusi imaju tri poena prednosti 75:72
39.minut - Bogdanović smanjuje na 75:71, Rusija ipak nadomak pobede
38. minut - 68:74, pogodio je Kuzmić dvojku uz faul, a u sledećem napadu i izgubio loptu. Mozgov nas je kaznio u nastavku, teška situacija za "Orlove"
37. minut - Pogađa Lučić dvojku, ali ne i dodatno bacanje, vraćaju se naši na 65:70.
36. minut - Ne valja, Rusi odlaze na 70:61
35. minut - Rusi se vraćaju na +6, Mozgov pogađa uz faul za 66:60
33. minut - Srbija ponovo ima vođstvo, 60:59
32. minut - Rezultat je 59:55 za Rusiju

31. minut - Zakucavanje Marjanovića za 53:58

Počelo je poslednjih 10 minuta utakmice, Rusija ima napad na startu ovog dela igre.
Kraj treće četvrtine, Rusija ima vođstvo od 58:51. Težak zadatak je pred našim košarkašima u poslednjoj deonici
29. minut - Odlepili su se Rusi na +7, 58:51
Za sada i jedni i drugi imaju visok procenat šuta, oko 52 posto iz igre...
27. minut - Prizivali smo Bogdanovića i on nam je uslišio želje u trećoj deonici, trojka za 49:49.
25. minut - 49:45 za Rusiju, nikako naši da se vrate u vođstvo
24. minut - Trojka Bogdanovića za 44:43...
22. minut - Tehnička greška za našu klupu, Rusija ima prednost 41:40

Počinje drugo poluvreme, prvi napad u trećoj četvrtini za Srbiju i pogodak Bogdanovića za 40:40

POLUVREME!! 40:38 za Rusiju, ceo meč se dve ekipe smenjuju u vođstvu...
19. minut - Vode Rusi 38:34, čekamo da Bogdanović proradi...
18. minut - Rusija se sada vraća u vođstvo nakon trojke Kulagina - 33:32. Selektor Đorđević zove tajm-aut.

16. minut - Srbija ponovo u prednosti 30:28 nakon sjajne akcije Bogdanovića i Milosavljevića

Obe ekipe trenutno odlični van linije 6,75, Srbija na 60 posto, a Rusi na 50...
14. minut - Mačvan postiže poene za izjednačenje, 26:26
13. minut - 25:24 za Ruse, Šved sjajno igra za "Zbornaju komandu"
Kraj prve četvrtine 21:18 za Srbiju!
9. minut - 21:15 za Srbiju posle dva pogođena bacanja Mačvana
8. minut - Srbija vodi 17:13, kakav poluhorog Marjanovića sa distance!
6. minut - Igra se u serijama za sada, nakon početnih 3:0 naši vode sa 14:10.
5. minut - Na pola prve četvrtine se naši vraćaju na 10:10, sjajan koš Marjanovića sa distance
4. minut - 10:3, Rusi su napravili seriju od 10 poena, naši i dalje bez rešenja u napadu
3. minut - Rusi vode 8:3, Šved postiže tri poena sa velike udaljenosti

2. minut - 3:2 vodi Srbija, jedine poene postigao Lučić

Prvu petorku Srbije čine Jović, Bogdanović, Birčević, Lučić, Kuzmić, a Rusije Kulagin, Hvostov, Ivlev, Šved i Voroncevič.