SPEKTAKL U NAJAVI: Francuzi savladali "žilavi" Maroko! Trikolori brane BOGINJU protiv Mesija i Argentine

14.12.2022

18:24

Evropska selekcija slavi Ernandeza i Kolo Muanija.

Fudbaleri Francuske savladali su Maroko u polufinalu Svetskog prvenstva rezultatom 2:0 (1:0). Popularni Trikolori su tako sitgli nadomak odbrane Boginje koju su osvojili na Mundijalu u Rusiji 2018. godine. U velikom finalu evropska selekcija sastaće se sa Argentinom koja je u utorak domilirala Hrvatsku sa 3:0.

Puleni Didijea Dešama stigli su do vođstva u 5. minutu, a strelac je Teo Ernandez! El Jamik je ispao u začetku napada, Grizman je dobio prostor na desnom boku i poslao povratnu loptu do Mbapea koja se posle šuta Pari Sen Žermenovog napadača odbila do levog beka Milana - Teo je akrobatskim udarcem matirao Bunua.

Posle vodećeg videla se namera aktuelnog šampiona planete da što pre dođe i do drugog gola. Najbliži tome bili su u 17. minutu kada je Žiru pogodio stativu. Ipak, Maroko je pokazao karakter, pa i želju da se vrate u igru. Najbolju priliku sa Lavove sa Atalsa u prvom poluvremenu propustio je El Jamik. Štoper Valjadolida je makazicama sa 10-tak metara pogodio stativu.

Afrička selekcija je dominirala u drugom delu igre, međutim, Francuzi su se odlično branili... I kako obično biva, promašaju su došli na naplatu. Mbape je u 79. minutu sjajno promešao odbranu Moroka, zavrnuo loptu na drugu stativu. A tamo ju je spremno dočekao rezervista Randal Kolo Muani, koji je duplirao prednost svojim prvim kontaktom sa loptom na utakmici.

Za treću svetsku titiulu, a drugu u nizu, Francuska će se boriti se protiv Argentine i Mesija  u nedelju od 16 časova.

FRANCUSKA - MAROKO 2:0 (1:0)

/Ernandez 5, Kolo Muani 79/

Stadion: Al Bajt

Sudija: Cezar Palezuelos (Meksiko)

FRANCUSKA: Loris - Kunde, Varan, Konate, Ernandez - Grizman, Čuameni, Fofana - Dembele (od 79. Kolo Muani), Žiru (od 65. Tiram), Mbape

MAROKO: Bunu - Hakimi, Sais (od 20. Amala (od 78. Ez Abde)), El Jamik, Dari, Mazraui (od 46. Atijat Alah) – Ziješ, Amrabat, Unahi, Bufal (od 66. Abuklal) – En Nesiri (od 66. Hamdala)

KRAJ UTAKMICE! Francuska je savladala Maroko sa 2:0 i tako obezbedila plasman u veliko finale Svetskog prvenstva.

95. minut  - Kakva prilika za Maroko da zakuva utakmicu u završnih nekoliko minuta. Unahi je uhvatio volej sa desetak metara, lopta je pogodila Hamdalu na petercu i skrenula ka golu, ali ju je defanzivac Barselone počistio sa gol-linije.

88. minut - Francuzi iskusno privode meč kraju.

79. minut - GOOOL! Kilijan Mbape je napravio pravi dar-mar u šesneastercu, udarac vedete PSŽ-a je ispratio Kolo Muani koji se prvim kontaktom upisao u strelce.

79. minut - Dembele se preselio na klubu, na terenu je Kolo Muani.

73. minut - Oslobađaju se Francuzi pritiska. Kombinovali su Tiram i Fofana po levom boku, pokušao je vezni fudbaler Monaka iskosa. Nije bio ni blizu da pogodi gol.

66. minut - Dvostruka promena u redovima afričke selekcije - Hamdala i Abuhlal menjaju En Nesirija i Bufala.

65. minut - Tiram je zamenio Žirua.

62. minut - Maroko ima inicijativu, Francuska se odlučila da svoju šansu vreba iz kontranapada.

53. minut - Ziješ je poslao oštru loptu u šesnaesterac za Atijata Alaha, ali je rezervista slabo reagova.

51. minut - Amrabat je odličnim uklizavanjem zaustavio Mbapea, koji se posle starta neumornog veziste požalio na povredu.

46. minut - Selektor Maroka je na poluvremenu izvršio još jednu promenu. Umesto Nusaira Mazrauija u igru je ušao Atijat Alah.

46 minut - Drugo poluvreme je počelo!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Francuzi imaju prednost od 5. minuta golom Ernandeza.

44. minut - Fenomenalna prilika za Maroka! El Jamik je makazicama pogodio stativu!

36. minut - Novu odličnu priliku imao je Žiru! Napadač Trikolora je sa 10-tak metara šutirao pored desne stative Bunua.

35. minut - Fofana je posle kornera Grizmana pucao visoko preko prečke.

27. minut - Žuti karton za Bufala. Nesmotreno je startovao fudbaler Anžea nad Ernandezom.

21. minut - Nevoljama nikad kraja! Kapiten Maroka je zbog povrede zatražio izmenu. Romana Saisa menja Selim Amala.

17. minut - Stativa! Sais je loše procenio let jedne dubinske lopte, ona je stigla do Žirua koji je pogodio okvir gola Bunua.

16. minut - Ponovo prete Marokanci! Ziješ nije dobro zahvatio loptu iz izgledne pozicije, samo gol aut.

10. minut - Unahi je pokušao sa 15-tak metara. Prva intervencija Uga Lorisa.

5. minut - GOOOL! Francuska je stigla do vođstva nakon prvog napada na utakmici! Teo Ernandez se najbolje snašao posle gužve u kaznenom prostoru - 1:0.

3. minut - Najef Agerd ipak nije u sastavu Maroka. Defanzivac Vest Hema se 10-tak minuta pred početak susreta požalio na povredu, njega je zamenio Ašraf Dari.

1. minut - Utakmica je počela!