PENAL LUTRIJA NA STRANI MAROKA: Lavovi sa Atlasa nastavljaju svoju bajku u Kataru

06.12.2022

18:50

Afrikanci brane čast ostatka sveta!

Reprezentacija Maroka plasirala se u četvrtfilane Svetskog prvenstva savladavši Španiju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Naime, Lavovi sa Atlasa su nakon 120 borbe u kojoj nismo videli golove (0:0) bolje izvodili udarce sa “kreča” i rezultatom 3:0 obezbedili mesto među osam najboljih na Mundijalu u Kataru.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, ali daleko da nije bilo uzbuđenja. Crvena furija je dominirala od prvog sudijskog zvižduka, ali puleni Luisa Enrike nisu uspeli da stvore priliku koja bi mogla da ugrozi Bonoa. Maroko je sa druge strane svoju šansu vrebao iz kontranapada. Mazraui je tukao sa distance u 34. minutu – Simon je ukrotio udarac beka Bajerna. Ažer je osam minuta kasnije glavom zapretio iz peterca, ipak udarac štopera Vest Hema završio je preko prečke.

U nastavku susreta praktično “ista pesma”. Španija je imala inicijativu, posed lopte, nešto slično kao Barselona iz vremena Ćavija i Inijeste, ali bez konkretnog učinka. Treba napomenuti da je Maroko od 84. minuta igrao bez Ažera, jednog od najboljih pojedinaca iz redova Lavova sa Atlasa. Štopera Vest Hema zamenio je Jamik.

Produžetke je obeležio Čedira. Rezervista Maroka imao je dve kolosalne šanse da dovede u vođstvo svoju reprezentaciju, na drugoj strani revanširao mu se Sarabija koji je pogodio stativu u 123. minutu.

Junak penal lutrije bio je golman afričke selekcije Bono koji je odbranio čak dva udarca Španaca. Pomenuti Sarabije je sa bele tačke pogodio okvir gola, a onda je član Sevilje osujetio udarce Solera i Buskeca. Pogodak za nedostižnih 3:0 delo je Ašrafa Hakimija.

Maroko je jedina reprezentacija među osam najboljih koja nije iz Evrope ili Južne Amerike. U borbi za polufinale sastaće se sa boljim iz duela Portugal-Švajcarska.

MAROKO - ŠPANIJA 0:0, penali 3:0

Stadion: "Education City Stadium"

Sudija: Fernando Rapaljini

MAROKO: Bono - Hakimi, Aguer (od 84. Jamik), Sais, Mazraui (od 82. Atija Ala) - Amrabat, Ounahi (od 120. Benun), Amala (od 82. Čedira) - Ziješ, Bufal (od 66. Ezalzuli), En Nesiri (od 82. Sabiri).

ŠPANIJA: Simon - Ljorente, Rodri, Laport, Alba (od 98. Balde) - Buskets, Gavi (od 63. Soler), Pedri - Tores (od 75. Vilijams, od 119. Sarabija), Olmo (od 98. Fati), Asensio (od 63. Morata).

Tok Meča:

3:0 - Bono je nadmudrio Buskeca, Hakimi je precizan - Maroko je u četvrtfinalu!

2:0 - Oba golmana su u odličnoj formi, Maroko je u veliko prednosti nakon treće serije.

2:0 - Bono brani udarac Soleru!

1:0 - Sabiri je pogodio za Maroko, dok je Sarabija pogodio stativu za Španiju.

KRAJ UTAKMICE! Putnika u četvrtfinale odlučiće penali!

123. minut - Obrukao se Sarabija! Iskusni vezista pogodio je stativu iskosa sa desne strane.

120. minut - Igraće se još tri minuta!

120. minut - Benun menja Onuahija u selekciji Maroka.

119. minut -  Sarabija je zamenio Vilijamsa u redovima Španija,

115. minuta - Čedira se loše znašao u kaznenom prostoru Španije, sreća je bila na strani evropske selekcije.

112. minut - Veoma oprezno se igra sa obe strane, bližimo se jedanaestecima.

106. minut - Počeo je drugi produžetak!

105. minut - Kraj prvog produžetka!

104. minut - Šedira je imao najbolju priliku na susretu! Međutim, vedeta Čelsija je pucala pravo u Simona.

100. minut - Balde je tukao sa 7-8 metara, Hakimi je pokazao svoju klasu i u defanzivi.

98. minut - Albu i Olma menjaju Balde i Fati.

95. minut - Sabiri je imao odlični priliku, ispostavilo se da je ofanzivac Sampdorije u ofsajdu.

I produžetak je počeo!

95. minut - Bono vadi "kestenje iz vatre". Olmo je lukavo gađao iz slobodnog udarca, ali golman Sevilje je bio priseban.

90. minut - Igraće se još pet minuta

89. minut - Kakav blok Amrabata! Vilijams je tukao sa 15-tak metara, vezista Fiorentine je maestralno uklizao.

84. minut - Povredio se Aguer! Jednog od najboljeg u redovima Maroka zameniće Jamik.

82. minut - Sabiri, Čedira i Atija Ala menjaju Nesirija, Amalu i Mazrauija.

82. minut - Morata je zapretio šutem iz mrtvog ugla - lopta odlazi u aut.

78. minut - Udarac Danija Olma sa distance oslikava igru Španije - slabo i bez konkretnog pokušaja.

76. minut - Prvi žuti karton na meču zaradio je Laport nakon starta nad Hakimijem.

75. minut - Toresa je zamenio Vilijams.

70. minut - Ponovo je Španije uspostavila terensku dominaciju, odbrana Maroka je perfektno organizovana.

66. minut - Menja i selektor Regragi - Bufal se seli na klupu, u igri je Ezalzuli.

63. minut - Dvostruka promena u redovima evropske selekcije. Morata i Soler menjaju Asensija i Gavija.

54. minut - Olmo je pokušao nakon slobodnog udarca iskosa sa leve strane - pravo u Bonoa.

49. minut - Simon je napravio identičnu grešku kao njegov kolega sa druge strane terena. Na njegovu sreću El Nesiri je kasnio.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Kraj prvog poluvremena, rezultat je 0:0.

42. minut - Boful je idealno centrirao u petarac, međutim Ažer je glavom pucao visoko.

40. minut - Posed lopte je 70:30 u korist Španije, za sada to ne daje rezultate.

34. minut - Prilika za Maroko! Izgubio je loptu Feran Tores, povukao ju je napred Mazraui i zapretio sa distance, ali je odbranio Unai Simon.

26. minut - Asensio je imao odličnu priliku sa 10-tak metara. Napadač Reala pogodio je samo spoljni deo mreže.

22. minut - Najlepši detalj na meču! Fantastičan driblig Bufala kojim je izbacio Albu, ali centaršut nakon pomenutog poteza nije bio dobar.

17. minut - Veoma visoko stoji odbrana Španije na ovom susretu. Ziješ je lako uhvaćen u ofsajd zamku.

13. minut - Velika greška Bonoa mogla je skupo da košta Maroko. Iskusni golman se poigravao u svom petercu. Na njegovu sreću Asensio je zakasnio za delić sekunde.

12. minut - Prva pretnja po gol Španija! Hakimi je pokušao iz slobodnog udarca, međutim njegov pokušaj završava preko prečke.

5. minut - Kao što se i očekivalo, Španija ima terensku inicijativu od prvog sudijskog zvižduka.

16:00 - Utakmica je počela!

14:50 - Poznate su postave za meč Maroka i Španije.

Maroko: Bono - Hakimi, Aguer, Sais, Mazraui - Amrabat, Ounahi, Amalah - Ziješ, Bufai, En Nesri.

Španija: Simon - Ljorente, Rodri, Laport, Alba - Buskets, Gavi, Pedri - Tores, Olmo, Asensio.