STRAŠAN MEČ U KATARU: Portugal NEKAKO pobedio Ganu, Afrikanci u nadoknadi mogli do boda!

24.11.2022

19:10

Sjajan meč na stadionu 974.

Fudbaleri Portugala savladali su Ganu sa 3:2 na otvaranju Mundijala u Kataru.

Imali smo prilike da gledamo fantastičnu utakmicu, a svih pet golova palo je tek u drugom poluvremenu.

Posle prvog kola Portugal vodi u grupi H sa tri poena, Urugvaj i Južna Koreja imaju po jedan, dok je afrička selekcija na poslednjem mestu sa nula bodova.

Ekipa Fernanda Santoša bila je daleko bolji tim u prvom poluvremenu, imala je evropska selekcija čak sedam šuteva ka golu Afrikanaca, ali nije uspela da postigne nijedan gol.

U nastavku nivo igre podigla je i Gana, pa smo gledali fantastičnu utakmicu.

Kristijano Ronaldo i Žoao Felik

Portugal je poveo u 65. minutu sa bele tačke. Kristijano Ronaldo je bio oboren, a potom je preuzeo odgovornost i preciznim udarcem pogodio za 1:0.

Ipak, samo osam minuta kasnije Gana poravnava na 1:1. Kudus je asistirao Andreu Ajuu, koji je iskoristio grešku Danila Pereire i izjednačio na 1:1.

Portugal u razmaku od samo dva minuta postiže dva pogotka i činilo se rešava pitanje pobednika. Oba puta asistent je bio Bruno Fernandeš, a strelci su bili Žoao Feliks i Rafael Leao.

Gana se nije predavala, pa je preko rezerviste i fudbalera Crvene zvezde Osmana Bukarija smanjila na 3:2 u 89. minutu.

Afrička selekcija je u poslednjim trenucima meča mogla i do boda. Injaki Vilijams je vešto ukrao loptu od neporeznog golmana Dioga Koste, ali se potom u odsudnom trenutku okliznuo i propustio šansu da donese bod svom timu.

Današnji program u Kataru zatvaraju Brazil i Srbija.