LAUTARO NASTAVLJA DA REŠETA: Vlahović i Juventus PREPUSTILI TRON!

28.01.2024

23:21

Odliča utakmica nero-azura.

Lautaro Martinez

Fudbaleri Intera savladali su Fiorentinu u gostima rezultatom 1:0 u okviru 22. kola Serije A.

Junak pobede bio je Lautaro Martinez, koji je postigao pogodak u 14. minutu meča na asistenciju Aslanija. Ovo je bio devetnaesti gol fenomenalnog Argentinca, koji je nnajbolji strelac Serije A, ispred Dušana Vlahovića koji je postigao 12 pogodaka.

Fiorentina je u 75. minutu imala penal, a najstrožu kaznu nije u gol uspeo da pretvori Niko Gonzalez čiji je udarac zaustavio Jan Zomer koji je prethodno i napravio penal.

Meč na "Artemio Frankiju" bio je prava poslastica za sve fudbalske ljubitelje, a iako je na kraju viđen samo jedan pogodak, bilo je pregršt uzbuđenja.

U strelce se upisao i Marko Arnautović, ali je njegov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Inter je ovim trijumfom preskočio Juventus našeg Dušana Vlahovića i nalazi se na liderskoj poziciji Serije A sa 54 osvojena boda iz 21. utakmice.