ČEKA SE MANČESTER SITI: Fluminense U FINALU klupskog SVETSKOG PRVENSTVA!

18.12.2023

21:43

Veliki uspeh za ekipu iz Brazila.

Fudbaleri Fluminensea prvi su finalisti Svetskog klupskog prvenstva koje se održava u Saudijskoj Arabiji.

Aktuelni šampion Južne Amerike savladao je Al Ahli iz Egipta rezultatom 2:0.

Pobednik duela Mančester siti - Urava biće protivnik timu iz Brazila u borbi za prestižni trofej.

Što se tiče same utakmice, sve je rešeno u samom finišu meča.

Odlično su igrali fudbaleri Al Ahlija, stvarali su šanse i dominirali, ali su na kraju teren napustili pognute glave.

Arias je doveo Fluminense u vođstvo u 71. minutu iz jedanasterca, dok je Kenedi rešio sve dileme oko pobednika golom u nadoknadi vremena.

Arias je vrlo lako mogao da bude i tragičar meča, pošto je u dva navrata u prvom poluvremenu pogađao okvir gola.

Ovo će biti prvo učešće Fluminensea u borbi za trofej prvaka sveta, a ukoliko ne bude iznenađenja, snage će odmeriti sa kaznenom ekspedicijom Pepa Gvardiole.

Meč između Mančester sitija i Urave na programu je u utorak od 19 časova, dok je veliko finale zakazano za petak od 19.00 časova.

Pre duela za trofej, odigraće se i utakmica za treće mesto, gde će Al Ahli sačekati poraženog iz meča Siti - Urava, a taj duel biće odigran u petak od 15:30.