PREMIJER LIGA: Tobdžije rutinski UKROTILE "vukove"! Pukla "PETARDA"" u derbiju začelja! (VIDEO)

02.12.2023

18:45

Na programu su utakmice 14. kola.

Fudbaleri Arsenala zadržali su prvu poziciju na tabeli Premijer lige pobedom nad Vulverhemptonom rezultatom 2:1 u 14. kolu, odigranom na njihovom terenu.

Tim pod vođstvom Mikela Artete održao je lidersku poziciju sa četiri boda više od drugoplasiranog Sitija.

Arsenal je brzo preuzeo kontrolu nad utakmicom postigavši dva gola u prvih 15 minuta. Bukajo Saka je bio strelac u 6. minutu, dok je Martin Odegaard duplirao prednost u 13. minutu. Ovakav početak doneo je domaćinima ne samo prednost već i značajno samopouzdanje.

Iako su propustili nekoliko šansi tokom meča, Arsenalu je bilo potrebno da sačuva vođstvo jer je Vulverhemton smanjio rezultat golom Mateusa Kunje pred kraj utakmice. Ovo je unelo nervozu među igrače Arsenala, ali su uspeli sačuvati pobedu.

U drugom terminu od 16 sati, tri tima koja se bore za opstanak su igrala međusobno. Barnli je naneo težak poraz Šefild Junajtedu rezultatom 5:0, čime su prepustili pretposlednje mesto rivalu.

Brentford je porazio Luton 3:1 i na taj način se dodatno učvrstio u sredini tabele Premijer lige.

"Pčelice" imaju 19 bodova i nalaze se na desetom mestu, dok je Luton 17. sa devet poena.