UPOZORAVAJUĆA PORUKA ZA BAHARA I ZVEZDU! Jang Bojs ŠESTICOM "samleo" rivala! (VIDEO)

11.11.2023

22:48

Prvak Švajcarske u brutalnoj formi.

Fudbaleri Jang Bojsa

Fudbaleri Jang Bojsa deklasirali su Lucern rezultatom 6:1 u 14. kolu švajcarskog prvenstva.

Za razliku od Crvene zvezde, koja se muči sa ekipama iz donjeg dela tabele (Železničar, Radnik...), "mladi dečaci" su zgromili četvrti tim elitnog ranga u večerašnjem meču, isprativši ih kućama s šest lopti u mreži.

Seriju golova na Vankdorf stadionu otvorio je Mešak Elija u šestom minutu, do poluvremena je dao još jedan (45), kao i momak srpskih korena Darijan Maleš (13). Jeste

smenio preko Maksa Mejera iz penala (30), ali je u drugom delu doživeo pravu katastrofu.

Čak tri puta su gosti morali da vade loptu iz sopstvene mreže tako što su pogađali Silver Ganvula iz penala (67), Ebrima Koli (73) i Žan-Pjer Nsame (74).

detalj sa Marakane iz meča Crvena zvezda - Jang Bojs

Jang Bojs je tako podigao formu baš pred meč godine kada će 28. novembra dočekati Zvezdu u presudnom meču za treće mesto u G grupi Lige šampiona. Da stvar bude teža po srpskog prvaka rival igra na veštačkom terenum, na kome se već mučila Zvezda čak tri puta ove sezone - pobedila je uz mnogo muke Železničar (2:1) i IMT (2:1) i izgubila od Voždovca (3:2).

Ovom pobedom švajcarski prvak se vratio na čelo tabele i ponovo pretekao Senkt Galen, sa bodom više i utakmice manje.