BUNDESLIGA! Bajern se KOCKAO, pa SLOMIO debitanta! Promena u VRHU tabele! (VIDEO)

11.11.2023

18:10

Fudbaleri Bajerna savladali su na Alijanc areni Hajdhajm s 4:2 (2:0) u 11. kolu Bundeslige i time izbili na lidersku poziciju.

Fudbaleri Bajerna

Bavarci imaju 29 bodova, jedan više od Bajera, ali tim iz Leverkuzena ima utakmicu manje, pošto će u nedelju ugostiti Union Berlin.

Bajern je na poluvremenu vodio 2:0, a oba pogotka postigao je Hari Kejn u 14. i 44. minut, uz asistencije Leroja Sanea. Iako se nije činilo da će se to dogoditi, gosti su s dva brza pogotka Tima Klajndinsta (67.) i Jana Niklasa Bestea (70.) šokantno izjednačli na 2:2.

Ipak, Bavarci su odgovorili s dva gola do kraja meča za konačnih 4:2, a strelci su bili Rafael Gerero (72.) i Maksim Čupo Moting u 85. minutu za konačnih 4:2.

Štutgart je pred svojim navijačima savladao Borusiju iz Dortmunda s 2:1 i tako se izdvojio na trećem mestu s 24 boda, dok su gosti ostali na 21 bodu. Kris Fuhrih je u 11. minutu promašio penal za vođstvo "švaba", što su gosti iskoristili za vodeći pogodak u 36. minutu preko Niklasa Fulkruga.

Domaći su do poluvremena izjednačiti preko Deniza Undave u 42.minutu, da bi osmu pobedu Štutgartu doneo Girasi precizno izvedenim kaznenim udarcem u 83. minutu.