PENAL POGURAO PARTIZAN: Nova pobeda crno-belih u Superligi Srbije!

07.10.2023

20:23

"Parni valjak" čuva lidersku poziciju na tabeli.

Bibars Natho

Fudbaleri Partizana savladali su u Humskoj Mladost iz Lučana rezultatom 2:0 (0:0), u okviru 11. kola Superlige Srbije.

Domaćin je ofanzivno otvorio meč, a već u 5. minutu je imao stoodstotnu šansu, ali je Mateus Saldanja pogodio stativu. Dobru šansu je malo kasnije imao i Nikola Antić, ali je do poluvremena ostalo 0:0.

Najzaslužniji za pobedu do koje je Partizan stigao u drugom poluvremenu bio je Gajas Zahid. Norvežanin je prvo izborio penal u 58. minutu koji je u gol pretvorio Bibars Natho, a onda je u 69. postavio konačan rezultat posle asistencije Saldanje.

Partizan sad ima 25 bodova, pet više od TSC i sedam više od Crvene zvezde, ali uz utakmicu više. U narednom kolu, posle reprezentativne pauze, Partizan će u goste subotičkom Spartaku, dok će Mladost dočekati niški Radnički.

Partizan - Mladost 2:0 (0:0)

/Natho 58p, Zahid 69/

Stadion Partizana

SUDIJA: Miloš Milanović

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Kanute (od 75. Šćekić), Belić - Kalulu (od 82. Trifunović), Natho (od 67. Severina), Zahid (od 82. Baždar) - Saldanja (od 75. Nikolić).

MLADOST: Stamenković - Varjačić, Milošević, Joksimović, Leković - Tumbasević, Mols (od 46. Siluea) - Udovičić, Veličković (od 73. Radivojević), Sremčević (od 46. Žunić) - Eze (od 73. Mirić).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Partizan je slavio sa 2:0!

Igraće se još tri minuta u Humskoj.

84. minut - Jovanović brani pokušaj Varjačića.

77. minut - Stamenković zaustavlja udarac Severine.

74. minut - Dobar napad Partizana je Belić završio lošim šutem.

69. minut - GOOOOOOOOOL! Partizan vodi 2:0, a gol je postigao Gajas Zahid.

65. minut - Stativa! Sjajan šut Belića, ali je zatresao samo okvir gola.

60. minut - Saldanja je šutirao neometan glavom, ali pravo u Stamenkovića.

58. minut - GOOOOOOOOOL! Partizan vodi 1:0! Bibars Natho je u jednu stranu poslao loptu, a u drugu Sašu Stamenkovića.

57. minut - Penal! Zahid je pao, a sudija Milanović je pokazao na belu tačku.

55. minut - Veliki promašaj Veličkovića! Puno, puno sreće za Partizan.

51. minut - Stamenković brani šut Zahida.

Utakmica je nastavljena. Kod gostiju su ušli Filip Žunić i Jakuba Siluea. Iz igre su izašli Sremčević i Mols.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Nije bilo golova tokom prvog dela u Humskoj!

45. minut - Varjačić je šutirao iz slobodnog udarca, a lopta je prohujala pored gola "parnog valjka".

36. minut - Zahid je bio u dobroj prilici, ali je izblokiran.

30. minut - Opasan šut Antića, ali lopta prolazi nedaleko od gola Stamenkovića.

25. minut - Pao je tempo meča u Humskoj.

18. minut - Opalio je Kanute po lopti, a ona je prohujala pored stative.

17. minut - Želeo je Saldanja da lobuje Stamenkovića, ali je to loše izveo.

10. minut - Mols je faulirao Natha i zbog toga je dobio žuti karton.

5. minut - Stativa! Saldanja je imao dobru šansu, ali je pogodio samo okvir gola.

4. minut - Natho je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola.