OBRUKAO SE KAO NIKAD U ŽIVOTU: Ikardijev promašaj je jedan od najvećih u istoriji fudbala (VIDEO)

26.09.2023

22:06

Mauro, kako si to uspeo da uradiš?

Mauro Ikardi

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su na strani Istanbulspor rezultatom 1:0, u odloženoj utakmici trećeg kola Superlige Turske.

Jedini pogodak na meču postigao je Mauro Ikardi, u 42. minutu, ali taj gol nije ono što će ostati upamćeno sa ovog meča.

Naime, Argentinac se, pet minuta pre nego što je zatresao mrežu domaćeg tima, obrukao kao nikad u životu.

Ekipa Galatasaraja je u 37. minutu dobila penal, a njega je izveo Kerem Akturkoglu.

Međutim, Turčin je odlučio da ne šutira ka golu Istanbulspora, već da loptu samo malo pomeri i da onda na nju natrči Ikardi i rutinski je sprovede u mrežu.

Ipak, stvari nisu išle kako je planirano...

Akturkoglu je svoj deo posla odradio odlično, čak je naterao i golmana domaćih Davida Jensena da se baci u stranu i Ikardiju je ostalo samo da ugura loptu u praznu mrežu.

Međutim, argentinski napadač nije to uspeo da uradi, već je bio neprecizan. Kako je to izgledalo, pogledajte u sledećem video snimku.

Na kraju je Ikardi ipak uspeo da se iskupi i da donese Galatasaraju tri boda, kojima se turski velikan vratio na čelo tabele domaćeg šampionata.