POVRATAK NA POBEDNIČKI KOLOSEK: Crvena zvezda srušila Novi Pazar!

02.09.2023

21:58

Šampion Srbije slavio na proslavi 60. rođendana Marakane.

Crvena zvezda - Novi Pazar

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Novi Pazar rezultatom 2:1 (1:0), na stadionu "Rajko Mitić", u okviru šestog kola Superlige Srbije.

Na ovoj utakmici, navijači crveno-belih proslavili su 60. rođendan svoje Marakane!

Utakmicu su odlično otvorili domaći igrači, koji su poveli u osmom minutu, preko kapitena Aleksandra Dragovića.

Prednost crveno-belih je duplirao Gelor Kanga u 80. minutu iz penala.

Nadu gostima vratio je Saša Jovanović pogotkom u 81. minutu, ali to je bilo svge što su gosti uspeli da urade u prestonici.

Crvena zvezda - Novi Pazar 2:1 (1:0)

/Dragović 8, Kanga 80p - Jovanović 81/

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Nikola Radaković

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Dragović, Mijailović, Rodić - Bukari, Kangva (od 57. Ivanić), Stamenić, Mitrović - Lučić (od 86. Spajić) - Kraso (od 71. Kanga), Olajinka (od 71. Mijatović).

NOVI PAZAR: Mirković - Andrić, Azemović, Sise, Anan (od 71. Floro) - Ergelaš, Momčilović , Čirjak (od 62. Abrahams), Adešina (od 71. Jovanović) - Obradović (od 71. Golijanin), Karaklajić (od 62. Bogdanovski).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Crvena zvezda je slavila sa 2:1!

90+5. minut - Nekontrolisan šut Ergelaša.

90+4. minut - Žuti karton za Stamenića.

Igraće se još šest minuta.

90. minut - Žuti karton za Rodića.

86. minut - Ergelaš je iz dobre pozicije šutirao pored gola.

86. minut - Sjajna odbrana Mirkovića nogom, posle šuta Mijatovića.

85. minut - Golijanin je dobio dobar centaršut, ali nije uspeo da uputi loptu ka golu Glazera.

81. minut - GOOOOOOOOL! Novi Pazar smanjuje na 2:1! Saša Jovanović je matirao Glazera.

80. minut - GOOOOOL! Kanga je poslao loptu u jednu, a Mirkovića u drugu stranu. Zvezda vodi 2:0.

77. minut - Penal za Zvezdu! Sise je oborio Mitrovića u kaznenom prostoru, a sudija Radaković je posle poziva iz VAR sobe pokazao na belu tačku.

69. minut - Nova odbrana Mirkovića. Ovog puta je sprečio Bukarija da zatrese mrežu.

68. minut - Žuti karton za Adešinu.

61. minut - Olajinka je izbio sam ispred Mirkovića, ali mu je golman Novog Pazara odlično skratio ugao.

60. minut - Sjajan vatromet na Severu Marakane, u čast 60. rođendana našeg najvećeg stadiona.

57. minut - Posle povrede se vraća Mirko Ivanić i menja Kingsa Kangvu.

55. minut - Mirković zaustavlja pokušaj Bukarija.

51. minut - Utakmica je nastavljena.

48. minut - Bakljada "Delija" je prekinula meč na kratko.

47. minut - Natrčao je Lučić na odbijenu loptu, ali ju je sa ivice kaznenog prostora poslao visoko preko gola.

Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena ni na jednoj strani.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 1:0!

44. minut - Dobru šansu nije realizovao Kraso. Napadač Crvene zvezde je šutirao iz okreta, ali neprecizno.

41. minut - Kraso je bio u prilici, ali je Zvezda dobila samo korner. To je već osmi udarac iz ugla za crveno-bele večeras.

37. minut - Šutirao je glavom Bukari, ali je Mirković odlično odbranio.

35. minut - Zvezda ima inicijativu, ali bez pravih prilika u poslednjih nekoliko minuta.

27. minut - Stativa! Imao je Lučić odličnu šansu, gađao je bliži ugao, ali je pogodio samo okvir gola.

23. minut - Pokušao je Ergelaš iz velike daljine da ugrozi Glazera, mada nije bio precizan.

22. minut - Bukari je bio u dobroj prilici, ali je loše šutirao.

20. minut - Nakon početka, kada je prštalo na sve strane, usledio je mirniji period igre na Marakani.

13. minut - Lepa akcija Zvezde završena je šutem Bukarija, ali je domaći tim dobio samo korner.

8. minut - GOOOOOOOOOOL! Dragović trese mrežu Novog Pazara! Kapiten crveno-belih je imao sreće, lopta mu je došla na volej, a on ju je zakucao u mrežu.

6. minut - Mirković brani šut Krasoa posle kornera.

4. minut - Šutirao je Mitrović, ali je Zvezda dobila samo korner.

2. minut - Velika šansa za Zvezdu! Kangva je ukrao loptu defanzivcima Novog Pazara, ali mu je Mirković odbranio.

Utakmica je počela!

19.30 - Do početka meča ostalo je još pola sata.

18.57 - Objavljeni su sastavi pred ovaj meč. Barak Bahar je napravio samo jednu izmenu u odnosu na Voždovac, a to je da nema Miloša Degeneka, koga je i na Krovu zamenio na poluvremenu.

Glazer - Dragović, Mijailović, Rodić - Bukari, Kangva, Stamenić, Mitrović - Lučić - Kraso, Olajinka.

Takođe, važna stvar za crveno-bele je da se u protokol posle dužeg vremena vratio Mirko Ivanić.

Na drugoj strani, gosti će istrčati u sledećem sastavu:

Mirković - Andrić,Azemović, Sise, Anan - Ergelaš, Momčilović , Čirjak, Adešina - Obradović, Karaklajić.

18.55 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Crvena zvezda - Novi Pazar.