OBRAZI BRIDE I POSLE PROSPAVANE NOĆI: Evo kako je Partizan uspeo da primi PET KOMADA od Nordsjelanda! (VIDEO)

25.08.2023

05:55

Crno-beli su se propisno obrukali u Danskoj,

Fudbaleri Partizana

Fudbaleri Partizana poniženi su u Danskoj, na gostovanju Nordsjelandu u prvoj utakmici plej-ofa za ulazak u grupnu fazu Lige konferencija. Crno-beli su poraženi rezultatom 5:0 (2:0)!

Utakmica je za "parni valjak" loše počela, pošto je već u 11. minutu Martin Freze postigao evrogol za 1:0.

Nikola Antić je u završnici prvog poluvremena igrao rukom u kaznenom prostoru svog tima, pa je Markus Ingvartsen sa bele tačke duplirao prednost domaćina.

Isti igrač je iz novog penala postigao gol za 3:0 u 68. minutu, nakon što je rukom u šesnaestercu Partizana igrao Aleksandar Šćekić.

Oliver Viladsen je u 73. minutu još jednom naterao Aleksandra Jovanovića da izvadi loptu iz mreže.

Petarda u Danskoj je pukla u 87. minutu, kada je mladi štoper "parnog valjka" Mihajlo Ilić nesrećno postigao autogol.

Sramota Partizana mogla je da bude još veća, pošto su domaći igrači poogdili tri stative, a Konradu Harderu je poništen i gol u nadoknadi meča, pošto je loptu rukom ubacio u mrežu.

Takođe, golman crno-belih Aleksandar Jovanović je u nekoliko navrata odbranio stoprocentne šanse danskog predstavnika.

Iako je Nordsjeland očigledno u ovom trenutku kvalitetniji od Partizana, bruka i sramota crno-belih je još veća kada se u obzir uzme veličina kluba od kog su poniženi. Naime, Nordsjeland u vitrinama svog stadiona ima svega tri pehara, pošto je jednom bio šampion Danske (2012. godine) i dva puta je osvojio nacionalni kup (2010. i 2011).

Revanš meč plej-ofa za ulazak u Ligu konferencija igraće se narednog četvrtka u Humskoj.