DIBALA PRESUDIO SVOM JUVENTUSU: "Stara dama" u Ligi konferencija, Verona i Specija u BARAŽU!

Velika drama viđena je u poslednjem kolu popularnog Kalča.

Paulo Dibala i Nemanja Matić

Večerašnjim duelima završena je još jedna sezona Serije A!

Rešene su i poslednje dileme, Atalanta i Roma će u Ligu Evrope, Juventus u Ligu konferencije, a Verona i Specija igraće baraž za opstanak u elitnoj italijnaskoj ligi.

Milan je rutinski savladao Veronu na oproštaju Zlatana Ibrahimovića od dresa "rosonera" - 3:1. Domaćin je poveo golom Olivijea Žirua u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Uspela je Verona na trenutak da izjednači posle asistencije Darka Lazovića, ali je Rafael Leao golovima u 85. i 92. minutu doneo pobedu svojoj ekipi.

Specija je protiv Rome vodila od 6. minuta golom Dimitrisa Nikolaua, ali je na kraju "vučica" pobedila golom Paula Dibale u 89. minutu iz penala. Izjednačujući pogodak delo je Nikole Zalevskog. Poljak je pogodio u 43. minutu. Interesatno, Dibala je pogotkom sa bele tačke presudio svom nekedašnjem klubu Juventusu - "stara dama" je zbog njegovog pogotka završila u Ligi konferencije.

Na kraju će Verona i Specija morati da igraju baraž za opstanak u Seriji A jer su završili sa identičnim brojem bodova.