SRBIJA JE U ČETVRTFINALU EP! "Orlići" viteškom igrom uzeli bod vredan plasmana u nokaut fazu!

24.05.2023

18:50

Veliki uspeh naše reprezentacije.

Kadeti Srbije

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u trećem kolu grupe B remizirala sa Španijom.

"Orlići" su u mađarskom Budaeršu odigrali sa "crvenom furijom" 1:1.

Prvi gol na utakmici postigao je 15-godišnji član Crvene zvezde Andrija Maksimović, koji je mrežu selekcije Španije uzrasta do 17 godina zatresao u 68. minutu.

Izjednačenje Špancima doneo je u 79. minutu Lamine Jamal, koji je krajem aprila debitovao za prvi tim Barselone sa svega 15 godina.

U istom terminu je i Italija pobedila Sloveniju 3:0, pa je reprezentacija Srbije takmičenje u grupnoj fazi završila na drugoj poziciji.

Protivnik Srbiji u četvrtfinalu biće selekcija Poljske, koja je bila prvoplasirana u grupi A.

Poljaci su u prvom kolu pobedili Republiku Irsku 5:1, zatim su srušili Mađarsku sa 5:3, da bi u poslednjem kolu bili poraženi od Velsa rezultatom 3:0.