ZVEZDA PROTUTNJALA KROZ BAČKU TOPOLU! Tri penala i crveni karton - crveno-beli u finalu Kupa Srbije! (VIDEO)

17.05.2023

17:41 >> 20:31

Prvak Srbije slavio na severu naše zemlje.

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol Ivanića na TSC areni

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su TSC u Bačkoj Topoli rezultatom 3:0. Crveno-beli su, na taj način, prošli u finale Kupa Srbije, ali još uvek ne znaju ime rivala, pošto je duel Vojvodina - Čukarički prekinut pri vođstvu gostiju 2:0.

Golove na TSC areni postigli su Kanga iz penala u 36, Ivanić u 56. i Kangva, takođe sa bele tačke, u 72. minutu utakmice.

Prethodno je Vukić u 7. minutu propustio priliku da realizuje penal, sjajno mu je odbranio Borjan, a tok meča je mogao biti znatno drugačiji.

Domaćem timu su u prvih 15-ak minuta poništena dva gola, a potom je Zvezda čvrsto uzela konce igre u svoje ruke i nije ih ispuštala do kraja utakmice.

Finale našeg najmasovnijeg takmičenja zakazano je za 25. maj.

TSC - Crvena zvezda 0:3 (0:1) /Kanga p. 36, Ivanić 56, Kangva p. 72/

Pobeda Zvezde nad TSC-om rezultatom 3:0!

90. minut - Bez sudijske nadoknade - kraj susreta.

83. minut - Ivanić je propustio priliku da postigne četvrti pogodak za prvaka Srbije, ostaje 0:3.

81. minut - Dragović je izblokirao Ratkova, crveno-beli su oborili ritam igre i čuvaju visoku prednost.

75. minut - TSC je mogao da smanji zaostatak, rezervista Krpić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali preko gola.

72. minut - GOOOOL! Siguran šut Kangve, koji je povisio vođstvo Zvezde na 3:0!

70. minut - Zakasnela reakcija čuvara mreže TSC-a koji je skrivio penal!

69. minut - Veliki promašaj Bukarija, izašao je "1 na 1" sa Ilićem, ali je šutirao van okvira gola.

56. minut - GOOOOL! Ivanić je duplirao prednost Zvezde - 0:2! Crnogorski internacionalac je ostao sam na drugoj stativi, posle udarca iz ugla, izbegao je ofsajd i lako matirao golmana Topolaca.

55. minut - Dva pokušaja Kataija u kratkom vremenskom roku, najpre ga je izblokirao Krstić, a zatim je Ilić maestralno intervenisao izbacivši loptu u korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Cvetinović je zakasnio i faulirao Pešića zaradivši drugi žuti karton!

Kraj prvih 45 minuta - Zvezda ima minimalnu prednost!

45. minut - Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

42. minut - Ivanić je šutirao neprecizno promašivši veliku priliku da duplira prednost srpskog šampiona u finišu prvog dela utakmice.

36. minut - GOOOOL! Afrikanac je bio siguran sa bele tačke - 0:1!

35. minut - Serija pokušaja Kange u jednom napadu, Gabonac je tražio najstrožu kaznu, jer je lopta pogodila u ruku Cvetinovića.

Ostraćanin je otišao da pogleda snimak.i presudio u korist gostiju.

31. minut - Isteklo je pola časa igre, dosta uzbuđenja, ali mreže miruju.

23. minut - Snažan šut Kuveljića otišao je pokraj leve stative Borjanovog gola.

20. minut - Kanga je oprobao udarac sa distance, Ilić je loptu skrenuo do stative!

15. minut - Gol Saše Jovanović nije priznat zbog ofsajda, ponovo je reagovao VAR i bio na strani Zvezde...

10. minut - Slab pokušaj Kataija i odbrana Ilića, mreže još uvek miruju na severu Srbije.

8. minut - Nova šansa za domaćina, tek 30-ak sekundi nakon kaznenog udarca, Vukić je iz blizine poslao loptu preko gola.

7. minut - Borjan je napravio penal, pošto je oborio Vukića! Ipak, kapiten Zvezde je odbranio jedanaesterac napadaču TSC-a, na oduševljenje delija!

2. minut - Vukić je zatresao mrežu Borjanovog gola, ali je lopta prethodno napustila granicu terena. Ništa od promene rezultata u Bačkoj Topoli.

1. minut - Glavni sudija Stanko Ostraćanin dao je znak za početak susreta.

Počeo je duel na TSC areni

18:25 - Igrači oba tima su na terenu, uskoro počinje polufinale Kupa Srbije.

Zvezda brani trofej u Kupu Srbije i juri treću vezanu duplu krunu. Crveno-bele čeka teško gostovanje u Bačkoj Topoli protiv ekipe koja je uveliko overila vizu za Evropu, a bori se za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Na putu do polufinala izabranici trenera Miloša Milojevića eliminisali su Mačvu, Radnički iz Sremske Mitrovice i Napredak, a najviše problema imali su pod Bagdalom. Kruševljani su pali tek posle lošijeg izvođenja penala, a TSC je redom izbacivao Loznicu, pančevački Železničar i Novi Pazar.

Naš najtrofejniji klub je ove sezone odigrao tri meča sa Topolcima, dva puta je slavio, uz remi na stadionu "Rajko Mitić" 4. septembra prošle godine - 1:1.

TSC (3-4-3): Ilić- Stojković, Stojić, Antonić - Cvetinović, Kuveljić, Krstić, Petrović - Jovanović, Vukić, Milosavljević.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Azarov - Kanga, Mijailović - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić

Podsetimo da u okviru drugog polufinala Vojvodina dočekuje ekipu Čukaričkog.

Tok meča iz Bačke Topole, čiji početak je zakazan za 18 časova i 30 minuta, možete pratiti uživo na našem portalu.