ŠIRER I KOL SU BIVŠI: Strašni Haland oborio rekord po broju golova u jednoj sezoni Premijer lige!

03.05.2023

23:00

Mančester siti se vratio na čelo tabele.

Fudbaleri Mančester sitija

Fudbaleri Mančester sitija nastavili su da grabe ka odbrani titule prvaka Engleske, pošto su u odloženoj utakmici 28. kola Premijer lige kod kuće savladali Vest Hem sa 3:0 (0:0).

Posle prvog poluvremena u kom nije bilo golova, mrežu "čekićara" načeo je Nejtan Ake u 50. minutu.

Erling Haland je u 70. minutu duplirao prednost "građana", a u 85. je tačku na meč stavio Fil Foden.

Pogotkom za 2:0 je Norvežanin postao rekorder Premijer lige po broju golova u jednoj sezoni, pošto je došao do brojke od 35, a do sada su najviše puta mrežu u jednoj sezoni tresli Alan Širer i Endi Kol, po 34 puta.

U istom terminu je Liverpul rezultatom 1:0 (1:0) na Enfildu srušio Fulam.

Jedini gol na tom meču postigao je Mohamed Salah, koji je u 39. minutu realizovao penal.

Srpski reprezentativac Saša Lukić odigrao je 71 minut za goste iz Londona u tom okršaju.

Ovim pobedama su se Siti i Liverpul napravili velike korake u borbama za titulu, odnosno Evropu. "Građani" su se vratili na čelo tabele, dok su se "redsi" učvrstili na petoj poziciji.