BLAMAŽA KAKVU NE PAMTI: Terzić OSRAMOTIO Stankovića!

30.04.2023

19:58

Luka Jović upisao čak tri asistencije na Artemio Frankiju.

Dejan Stanković

Fudbaleri Fiorentine lako su izašli na kraj sa Sampdorijom u meču 32. kola Serije A - 5:0.

Srpski reprezentativac Luka Jović se istakao u trijumfu "viole", ali ne kao strelac, već kao trostruki asistent.

Prvi gol na meču delo je Kastrovilija u nadoknadi prvog poluvremena, a onda je srpski napadač u nastavku ekspresno namestio dva pogotka, prvo Dodou u 62. minutu, a samo četiri minuta kasnije Dankanu.

Na 4:0 povisio je Kuame u 76.  minutu, a možda i najlepši momenat na meču dogodio se u 88. minutu kada je Jović upisao i treću asistenciju, i to za svog sunarodnika Aleksu Terzića koji je samo minut kasnije ušao sa klupe. Nekadašnji levi bek Crvene zvezde praktično je "petardirao" Sampu i njenog trenera Dejana Stankovića.

Šest kola pre kraja, Sampdorija ima minimalne šanse za opstanak, pošto ima deset bodova manje od Verone koja je u sigurnoj zoni. Fiorentina je osma sa 45 bodova.