ROMA PALA U BERGAMU: Rui Patrisio NEREALNIM KIKSOM zakopao "vučicu" (VIDEO)

24.04.2023

22:49

Početnička greška iskusnog golmana ugasila nadu Rimljana.

Atalanta - Roma

Fudbaleri Atalante su na svom terenu u poslednjoj utakmici 31. kola Serije A pobedili ekipu Rome rezultatom 3:1 (1:0).

"Boginja provincije" je povela u 39. minutu, kada je Mario Pašalić načeo mrežu "vučice", što je bio i jedini gol u prvom poluvremenu.

Navijači kluba iz Bergama su se ponovo radovali u 74. minutu kada je prednost domaćina duplirao Rafael Toloj.

Nadu Romi je u 83. minutu vratio Lorenco Pelegrini.

Međutim, samo minut kasnije veliki kiks golmana Rimljana Ruija Patrisija iskoristio Teun Kopmajners koji je na taj način otklonio sve dileme oko pitanja pobednika.

Nemanja Matić je u 64. minutu ušao u igru kod gostiju, dok je ceo meč na klupi presedeo Mile Svilar.

Ovom pobedom se Atalanta u potpunosti priključila borbi za Evropu, jer na sedmom mestu ima 52 boda. Sa druge strane, Roma je petoplasirana na tabeli sa 56 poena.