INTER NE ZNA GDE BIJE: "Neroazuri" seriju poraza prekinuli mršavim remijem (VIDEO)

07.04.2023

18:59

Veliki bod ostao u Salernu.

Salernitana - Inter

Fudbaleri Intera prekinuli su niz od tri poraza u Seriji A, ali ne pobedom, već "mršavim" remijem.

"Neroazuri" su u 29. kolu Kalča odigrali nerešeno sa Salernitanom u gostima. Meč u Salernu završen je rezultatom 1:1 (1:0).

Prvi gol na meču postigao je Robin Gosens, već u šestom minutu, na asistenciju Romelua Lukakua.

U završnici prvog poluvremena je Giljermo Očoa spasao domaćina, pošto je fantastičnom odbranom sprečio Lukakua da posle asistencije upiše i gol.

Drugo poluvreme nije donelo navijačima nijedan pogodak, ali se okvir gola tresao čak tri puta.

Najpre je Nikolo Barela u 49. minutu pogodio stativu Očoinog gola, a zatim je Lukaku u 65. zatresao prečku.

Na drugoj strani je Bulaje Dija u 71. minutu pogodio prečku, posle čega su navijači na stadionu Areki pomislili da će njihov tim ostati praznih ruku.

Ipak, da ne bude tako postarao se iskusni Antonio Kandreva koji je u 90. minutu dao gol protiv bivšeg kluba, čime je doneo bod Salernitani.

Inter je ovim remijem prekinuo niz od tri poraza u Seriji A, koja je doživeo od Specije (2:1), Juventusa (0:1) i Fiorentine (0:1). Međutim, pošto su izabranici Simonea Inzagija prokockali pobedu, nema sumnje da navijači milanskog velikana neće biti zadovoljni.

Sa druge strane, Salernitana je produžila niz nepobedivosti, koji sada iznosi šest utakmica. Tokom te serije je tim iz Salerna prvo pobedio Moncu (3:0), a zatim je remizirao protiv Sampdorije (0:0), Milana (1:1), Bolonje (2:2) i Specije (1:1), pre nego što je isto učinio i sad u duelu sa Interom.

Posle ove utakmice, Inter je ostao četvrti na tabeli sa 51 bodom, dok je Salernitana zadržala 15. poziciju sa 29 poena.