SAKA SRUŠIO UKRAJINCE: Islanđani se IŽIVLJAVALI, Slovenija jedva izašla na kraj sa San Marinom (VIDEO)

26.03.2023

19:56

Nastavljene kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Bukajo Saka slavi gol

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je Ukrajinu na Vembliju rezultatom 2:0, u okviru drugog kola grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Gordi Albion" je do trijumfa došao zahvaljujući golovima u kratkom razmaku, krajem prvog poluvremena.

Najpre je Hari Kejn u 37. minutu načeo mrežu Ukrajinaca, a samo tri minuta kasnije ih je dotukao Bukajo Saka, koji je inače asistirao kod prvog gola.

Istim rezultatom je Slovenija u H grupi kod kuće srušila San Marino, koji je dugo odolevao.

Benjamin Šeško je u 56. minutu probio bedem gostiju, a već u 60. je autogol dao Roberto Di Majo, čime je postavljen konalan rezultat.

Na kraju, Island je u gostima do vrha napunio mrežu Lihtenštajna, pošto je bilo 7:0 u toj utakmici grupe J.

Sa ove utakmice će ostati upamćeno da je kapiten gostiju Aron Gunarson, koji je igrao štopera, postigao het-trik. Osim njega, u strelce su se upisali još David Kristjan Olafson, Hakon Arnar Haraldson, Andri Gudjonsen i Mikael Egil Elertson.