FIORENTINA I LEH NA PRAGU ČETVRTFINALA: Joviću idu zasluge za pobedu "viole" (VIDEO)

09.03.2023

23:10

Odigrane su sve prve utakmice dvomeča osmine finala Lige konferencija.

Luka Jović

Spuštena je zavesa na prve utakmice osmine finala Lige konferencija, pošto su u četvrtak od 21 čas odigrana preostala četiri meča te faze, nakon onih koji su bili na programu u ranijem terminu.

Na dva meča su trijumfovali domaćini, dok su dva završena nerešenim rezultatom.

Fiorentina je na svom terenu savladala Sivas sa 1:0, a jedini gol je postigao Antonin Barak u 69. minutu. Srpski reprezentativac Luka Jović je odigrao ceo meč za "violu", a pritom njemu ide i dobar deo zasluga za pobedonosni gol češkog asa.

Pobedu je upisao i Leh, koji je rezultatom 2:0 srušio Đurgarden. Poljaci su u oba poluvremena po jednom tresli mrežu gostiju, a u strelce su se upisali Antonio Milić u 39. i Filip Marčvinski u 82. minutu.

Rezultatom 1:1 je završen meč Gent - Bašakšehir. Turci su poveli u 16. minutu preko Stefana Okake, a izjednačenje Belgijancima je u 35. doneo Gift Emanuel Orban.

Najviše golova viđeno je u Švajcarskoj, gde su 2:2 odigrali Bazel i Slovan iz Bratislave. Domaći tim je u dva navrata imao prednost, koju su im donosili Zeki Amduni i Andi Zećiri, ali su izjednačenja Slovacima donosili Jurij Medvedev i Malik Abubakari koji je na kraju u 70. minutu postavio i konačan rezultat.