SUPERLIGA SRBIJE: Voša ZGROMILA Real sa Nišave, surdulički Radnik slavi Ukrajinca!

28.02.2023

19:44

Završeni uvodni mečevi 24. kola nacionalnog šampionata.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu niškog Radničkog rezultatom 4:1 u 24. kolu Superlige Srbije.

Golove za klub iz Novog Sada postigli su Filip Malbašić u 9. minutu, Dejan Zukić u 18. minutu i 58. minutu, dok je mrežu u 64. minutu zatresao i Uroš Nikolić. Jedini gol za domaću ekipu postigao je Nemanja Belaković u 83. minutu.

Vojvodina je trenutno na petom mestu na tabeli Superlige  sa 42 osvojena boda, dok je ekipa iz Niša 12. sa 22 osvojena boda.

U narednom kolu Vojvodina gostuje ekipi Voždovca, dok fudbaleri Radničkog iz Niša gostuju u Novom Sadu ekipi Mladosti.

Drugi meč današnjeg programa obeležio je ukrajinski defanzivac Taras Bondarenko. On je svojim golovima doneo važnu pobedu surduličkom Radniku u borbi za opstanak. Savladan je Voždovac na domaćem terenu sa 2:0.

Radnik je i dalje na poslednjem mestu, ali se izjednačio po bodovima sa ekipom novosadske Mladosti. Oba tima imaju po 16 bodova. Voždovac je 7. sa 35.