VOJVOĐANSKI DERBI DONEO PREGRŠT UZBUĐENJA: TSC prokockao veliku prednost!

25.02.2023

18:16

Spartak zadovljniji napušta Bačku Topolu.

Komšijski derbi u 23. kolu Superlige Srbije između TSC-a i subotičkog Spartaka završen je bez pobednika - 2:2 (2:0).

Domaći tim poveo je već u 12. minutu upravo golom bivšeg fudbalera Spartaka Aranđela Stojkovića. Iskusni defanzivac je ispratio akciju odličnog Luke Ilića i na drugoj stativi matirao golmana Mišu Dubljanića. Bio je prvi pogodak u sezoni za 27-godišnjeg fudbalera.

U 21. minutu već je bilo 2:0 - akciju je započeo i završio Saša Jovanović nakon dobrog centaršuta Ivana Milosavljevića.

Subotičani su uzvratili na startu drugog poluvremena. Nakon kornera lopta je na drugoj statitivi došla do Luke Bijelovića, koji u padu glavom pogađa mrežu domaćeg tima.

Isti igrač je u 75. minutu realizovao jedanesterac i uveo meč u uzbudljivu završnicu – 2:2. Ipak, do kraja susreta rezultat se nije menjao.

STSC je nakon novog boda ostao na trećoj poziciji. Spartak je na 14. mestu Superlige.