LIGA EVROPE: Gudelj strelac u GAŽENJU PSV-a, Vlahovićev gol nedovoljan Juventusu!

16.02.2023

23:13

Odigrana su preostala četiri meča prve runde nok-aut faze Lige Evrope.

Nemanja Gudelj

Fudbaleri Sevilje deklasirali su PSV na svom terenu sa 3:0 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u osminu finala Lige Evrope.

Španski tim je poveo u drugom minutu nadoknade pogotkom Jusufa El Nesirija. U nastavku utakmice domaćin stiže do još dva gola.

Prvo je na 2:0 povisio Lukas Okampos, da bi konačan rezultat postavio srpski reprezentativac Nemanja Gudelj u 55. minutu koji je postigao prelep gol na asistenciju upravo Okamposa.

Juventus je na svom terenu odigrao 1:1 sa francuskim Nantom.

Staroj dami prednost je doneo srpski napadač Dušan Vlahović u 13. minutu na asistenciju Federika Kjeze.

Ipak, francuski predstavnik je u drugom poluvremenu izjednačio golom Ludovika Blasa, pa se kući vraća sa sjajnim rezultatom.

U preostalim mečevima Monako je u gostima savladao Bajer Leverkuzen sa 3:2, dok su Sporting i Midtjiland remizirali 1:1 u Portugalu.