ŠOK U POLUFINALU SVETSKOG PRVENSTVA: Šampion Azije eliminisao Flamengo u ludoj utakmici (VIDEO)

07.02.2023

23:11

Brazilci ostali bez već viđenog finala.

Arturo Vidal i David Luiz

Fudbaleri Al Hilala priredili su senzaciju u prvom polufinalu Svetskog klupskog prvenstva, pošto su rezultatom 3:2 savladali prvaka Južne Amerike, ekipu Flamenga.

Saudijci su poveli već u četvrtom minutu, kada je Salem Al Davsari iz penala zatresao mrežu Brazilaca.

Reprezentativac Brazila Pedro je u 20. minutu poravnao rezultat.

Međutim, prelomni detalj utakmice dogodio se duboko u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Žerson igrao rukom u svom kaznenom prostoru, zbog čega je Al Hilal dobio penal, a vezista Flamenga drugi žuti, odnosno crveni karton.

Al Davsari je ponovo uspešno izveo najstrožu kaznu, a potom je u 70. minutu asistirao Lućijanu Vijetu za 3:1.

Na kraju je u nadoknadi vremena meča Pedro drugim golom samo ublažio poraz Flamenga.

Al Hilal će se za titulu klupskog prvaka sveta u subotu boriti protiv pobednika drugog polufinala, u kom se u sredu sastaju Real Madrid i egipatski Al Ahli.