ČELSI NASTAVIO DA TONE: Siti odneo tri boda i prišao Arsenalu!

05.01.2023

23:00

Odigran veliki derbi.

Fudbaleri Mančester sitija

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Čelsi sa 1:0 u okviru 19. kola Premijer lige.

Građani su ovim trijumfom prišli na pet poena zaostatka vodećem Arsenalu, dok je londonski tim ostao u sredini tabele daleko od mesta koje vode u Ligu šampiona.

Na Stamford Bridžu nismo gledali previše zanimljivu utakmicu. U prvom poluvremenu Siti je imao više lopte u svojim nogama, a Čelsi je nešto češće pretio, ali bez većih prilika.

U nastavku su gosti sa Etihada zaigrali mnogo bolje, a Pep Gvardiola je sa izmenama potpuno razdrmao ekipu.

Rezervisti su učestvovali kod jedinog gola, Džek Griliš je sjajno pronašao Rijada Mareza, kome nije bilo teško da pogodi za 1:0.

Do kraja meča promena nije bilo, pa je Siti odneo tri boda sa teškog gostovanja.