LUDNICA U PL: Arsenal KIKSNUO, Mitrović vodi Fulam ka Evropi, Everton nastavio da se PONIŽAVA!

03.01.2023

22:54

Odigrani su novi mečevi 19. kola Premijer lige.

Fudbaleri Arsenala nisu uspeli da nastave sa trijumfima, pošto su na Emirejtsu remizirali sa fantastičnim Njukaslom, bilo je 0:0.

Ovo je tek treći meč ove sezone u kojem Tobdžije nisu stigle do pobede.

Utakmica u Londonu bila je veoma borbena sa mnogo oštrih startova. Ipak, nismo videeli mnogo velikih prilika. Najbolju za goste propustio je Žoelinton krajem prvog, a za domaćina Edi Nketija krajem drugog poluvremena.

Na kraju podela bodova, i kiks Arsenala u trci za šampionskom titulom.

Duel Bukaja Sake i Dena Burna

Fudbaleri Fulama minimalnim rezultatom 1:0 savladali su Lester na King Pauer stadionu i tako skočili na sedmo mesto Premijer lige.

Jedini gol postigao je nezaustavljivi Aleksandar Mitrović. Srpski napadač pogodio je u prvom poluvremenu na asistenciju Vilijana. Ipak, do kraja utakmice je zbog nesportskog ponašanja dobio žuti karton, zbog čega neće igrati naredni meč protiv Čelsija.

Brajton je deklasirao Everton na Gudisonu sa 4:1.

Četa Frenka Lamparda je ponižena i pitanje je dokle će legendarni Englez biti menažder Karamela.

Mitoma je u 14. minutu doneo prednost gostima, a u nastavku su redom pogađali Ferguson, Marč i Gros.

Utešan pogodak za Everton postigao je Demaraj Grej sa bele tačke u trećem minutu nadoknade.

Fudbaleri Mančester junajteda nastavili su sa dobrim partijama, pošto su na Old Trafordu sa 3:0 savladali Bornmut.

Prednost domaćinu doneo je Kazemiru, a pobedu su golovima potvrdili Luk Šo i Markus Rašford.