SRBIN IM "ZAPRŽIO ČORBU": Napoli gazio, pa jedva stigao do pobede (VIDEO)

12.11.2022

16:58

Lider Kalča nastavio da grabi ka Skudetu.

Viktor Osimen

Fudbaleri Napolija nastavili su da tabaju put ka trećoj tituli prvaka Italije u istoriji kluba, pošto su u okviru 15. kola Serije A na svom stadionu "Dijego Armando Maradona" savladalu Udineze.

Ekipa Lućana Spaletija je slavila rezultatom 3:2.

Domaći tim je poveo u 15. minutu preko Viktora Osimhena, a u 31. je prednost duplirao Pjotr Zjelinski.

Eljif Elmas je u 58. minutu povisio na 3:0 i tada se činilo da će Napoli upisati laku pobedu.

Međutim, "Napolitanci" su se dobro preznojili da bi osvojili tri boda, pošto su "Zebre" u završnici donele neizvesnost sa dva brza gola.

Prvo je Ilija Nestorovski u 79. minutu smanjio na 3:1, a na samo gol zaostatka su crno-beli prišli tri minuta kasnije preko potencijalnog reprezentativca Srbije Lazara Samardžića.

Ipak, nisu imali snage gosti iz Udina da nadoknade sva tri gola minusa i da dođu do boda u Napulju.

Prema tome, Napoli je nastavio da gazi ka Skudetu, pošto je ubedljivo prvi na tabeli, dok je Udineze ostao na osmoj poziciji.