29.10.2022

18:05

Drama na stadionu Via del Mare.

Filip Kostić (levo) na utakmici Juventusa i Salernitane

Fudbaleri Juventusa teškom mukom savladali su Leće u gostim sa 1:0 u okviru 12. kola Serije A.

Stara dama na ovom meču nije mogla da računa na povređenog srpskog napadača Dušana Vlahovića, što se i videlo na samom terenu.

Četa Masimilijana Alegrija mučila se tokom čitave utakmice, ali na kraju je uspela da stigne do tri velika boda.

Junak je bio mladi rezervista Nikolo Fađoli.

On je pobedonosni pogodak postigao u 73. minutu na asistenciju drugog talentovanog rezerviste, Samjuela Ilinga.

Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je 72. minuta, a zamenio ga je upravo asistent kod jedinog gola Juventusa, koji je pao odmah nakon izlaska našeg reprezentativca.

Kostić nije previše bilistao u Lećeu, što može da zabrine selektora Dragana Stojkovića Piksija.

Stara dama je ovim trijumfom stigla na poziciju šest i ima 22 osvojena boda. Sa druge strane, Leće je ostalo na poziciji 17.