NACIJA U TRANSU: Fenomenalne vesti za Srbiju uoči SP u Kataru!

27.10.2022

18:45

Nezaustavljiv.

Fudbaleri Srbije

Fudbaleri Fiorentine savladali su na svom terenu Bašahšehir rezultatom 2:1 u okviru 5. kola grupne faze Lige konferencija.

Junaj tima iz Firence bio je srpski napadač Luka Jović, koji je postigao oba gola i pokazao da je u sve boljoj formi pred start Svetskog prvenstva u Kataru, što sigurno raduje selektora Dragana Stojkovića Piksija, ali i čitavu Srbiju.

Luka Jović i Nikola Milenković

Fiorentina je loše započela utakmicu, pošto je srpski fudbaler Danijel Aleksić u 15. minutu pogodio za 1:0.

Ipak, samo 11 minuta kasnije Jović postiže svoj prvi gol na meču na asistenciju Kuamea.

Bivši napadač Crvene zvezde se u 62. minutu ponovo našao na pravom mestu i svojim drugom golom doneo veliku pobedu Fiorentini.

Fiorentina je ovim trijumfom ostala u trci za prvo mesto u grupi, ali će u poslednjem kolu morati da osvoji više bodova nego Bašahšehir.