PEŠIĆ I KATAI SRUŠILI TRABZONSPOR: Zvezda porazila turskog šampiona i ostala ŽIVA!

27.10.2022

17:45

Velika tri boda.

Aleksandar Dragović na meču protiv Trabzonspora

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Trabzonspor sa 2:1 u okviru 5. kola grupne faze Lige Evrope.

Srpski i turski šampion su sada potpuno izjednačeni u ukupnom skoru, imaju po šest bodova, isti međusobni duel i gol razliku od +1.

Crvena zvezda će u poslednjem kolu igrati protiv Ferencvaroša, koji je obezbedio prvo mesto u grupi, pa crveno-belima ostaje borba za drugo ili treće mesto.

Trabzonspor je bio dosta bolji rival u prvom poluvremenu, dok je igra crveno-belih bila veoma smušena.

Često su pokkušavali Turci iz daljine da ugroze gol Borjana i nekoliko puta je to bilo veoma opasno, pošto je prilikom jednog udarca stativa spasila gol Zvezde.

Jedinu pravu priliku za Zvezdu propustio je Katai, koji je u 37. minutu postigao vodeći pogodak.

Pogrešili su fudbaleri Trabzonspora, Bukari kje pronašao Kataija, koji je preciznim udarcem iz prve sa nekih 20-ak metara savladao golmana Čakira.

Ipak, samo dva minuta kasnije Bakasetas sa preko 30 metara pogađa mrežu Milana Borjana, nakon što je Mitrovića pogodila lopta u živom zidu.

Fudbaleri Crvene zvezde

Trabzonspor je bio bolji na startu drugog dela igre. Imali su nekoliko opasnih napada, a Hamšik je pogodio prečku u 56. minutu.

Trener Miloš Milojević je potom napravio ključnu izmenu, zamenio je nevidljivog Slavoljuba Srnića, a ubacio Ivanića.

Ubrzo posle te izmene Zvezda je povela, Bukari je sjajno prošao i pronašao Aleksandra Pešića, kome je bilo lako da pogodi mrežu Čakira.

Do kraja utakmice Zvezda je uspela da se odbrani i osvoji tri velika boda.

Tok utakmice mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

CRVENA ZVEZDA - TRABZONSPOR 2:1 (1:1)

II POLUVREME

90 + 5. minut - Crvena zvezda je savladala Trabzonspor sa 2:1.

83. minut - Još manje od deset minuta do kraja, Jovan Mijatović i Ibrahim Mustafa ulaze u igru, izlaze Pešić i Mitrović.

74 minut - Kings Kangva menja strelca prvog gola na meču Aleksandra Kataija.

64. minut - GOOOOOL - Zvezda ponovo vodi, 2:1. Bukari je sjajno prošao i pronašao Aleksandra Pešića, kome je bilo lako da pogodi mrežu Čakira.

60. minut - Mirko Ivanić je u igri. Zamenio je slabo primetnog Slavoljuba Srnića.

56. minut - Mnogo sreće za Zvezdu, sjajan napad Trabzonspora i prečka Mareka Hamšika.

55. minut - Milan Rodić je pogrešio, ali srećom Trezege šutira veoma neprecizno.

53. minut - Skočio je Katai, ali nije mogao bolje glavom iz ove pozicije.

52. minut - Bez šansi u nastavku.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

Poluvreme na Marakani, 1:1.

44. minut - Žuti karton za Pešića, neoprezno je startovao na golmana Trabzonspora napadač crveno-belih.

39. minut - GOOOOOL - Trabzonspor ekspresno stiže do 1:1. Bakasetas je sa preko trideset metara izveo slobodan udarac i prevario Borjana, pošto je lopta pogodila Stefana Mitrovića u živom zidu.

37. minut - GOOOOOL - Crvena zvezda vodi sa 1:0. Pogrešila je odbrana Trabzona, Bukari je pronašao Kataija, a ovaj je na čudesan način savladao golmana Čakira. Majstorija srpskog fudbalera.

35. minut - Loš pokušaj Gelora Kange iz izgledne pozicije.

34. minut - Opasan udarac Bardija, Borjan je jedva zakačio loptu, ali je to bilo dovoljno da je odbije na stativu.

32. minut - Novi opasan napad gostiju i novi pokušaj Hamšika.

25. minut - Žuti karton za Aleksandra Dragovića.

24. minut - Stopostotna šansa za Aleksandra Kataija, i sjajna odbrana golmana Čakira.

22. minut - Otvorila se šansa Strahinji Erakoviću, ali je očajno šutirao slabijom levom nogom.

21. minut - Okušao je svoju sreću Marek Hamšik, Milan Borjan lako brani udarac SAlovaka.

12. minut - Pešić je loše šutirao iz izgledne situacije, ali se svakako nalazio u ofsajdu, pa pogodak potencijalni ne bi bio ni priznat.

11. minut - Prvi kakav, takav pokušaj na utakmici. Marek Hamšik je bio u potpunosti neprecizan. Dosadan meč na našem najvećem stadionu.

5. minut - Uslovi su bili otežani zbog bakljade.

Koreografija Delija

3. minut - Tu su i navijači Trabzonspora.

1. minut - Krenuo je meč na Marakani.

UVOD

20:20 - Izveštač sa lica mesta javlja da za ovaj duel ne vlada veliko interesovanje.