LJORIS SPASAO TOTENHEM DEBAKLA: Junajted dao samo dva gola, a mogao je 10!

19.10.2022

21:15

Derbi pripao domaćinu.

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Totenhem u okviru 12. kola Premijer lige na Old Trafordu sa 2:0.

Crveni đavoli su se tako približili večerašnjem rivalu na četiri boda zaostatka, ali uz to imaju i utakmicu manje.

Totenhem je odigrao katastrofalnu utakmicu i da nije bilo čudesnog Uga Ljorisa doživeo bi pravi debakl.

Mančester je u prvom poluvremenu bio daleko bolji rival od Pevaca, koji su samo dva puta pripretili Davidu De Hei.

Ređale su se prilike domaćina, ali je Ljoris zaustavljao udarce Fernandeša, Freda, Rašforda i društva.

Odmah na startu prvog poluvremena, zasluženo, ali uz puno sreće, Junajted dolazi do 1:0. Gol je postigao Fred, ali uz veliki odbitak od Bena Dejvisa.

Totenhem je i posle primljenog gola izgledao kao razbijena banda, a Bruno je u 69. minutu uz dosta sreće postigao gol za konačnih 2:0.

Do kraja utakmice Junajted je mogao do još nekog gola, dok je Totenhem bio potpuno bezopasan.

U preostalim mečevima Njukasl je savladao Everton sa 1:0, Liverpul je istim rezultatom slavio protiv Vest Hema na Enfildu, a istovetno je bilo i u Bornmutu gde je pobedu odneo Sautempton.

Golova nije bilo u meču Brentforda i Čelsija.