ŠOKOVI U KUPU SRBIJE: Dva VELIKA favorita eliminisana!

19.10.2022

15:41

Odigrano je još 11 duela uvodne runde Kupa Srbije.

Radnički 1923 - Crvena zvezda

Na terenima širom naše zemlje imali smo priliku da vidimo dva velika izenađenje.

Ekipa IMT-a na svom terenu je savladala Radnički iz Kragujevca rezultatom 2:1 i tako se plasirala u osminu finala najmasovnijeg srpskog fudbalskog takmičenja.

Strelci za Beograđane bili su Radočaj i Vuković, dok je jedini gol za ekipu sa Čika Dače postigao Evandro. Sva tri pogotka pala su u nastavku utakmice.

A post shared by FK IMT (@fk.imt)

Sličan podvig napravio je Radnički Beograd koji je eliminisao lučansku Mladost, slavio je na domaćem stadionu rezultatom 2:1.

Lučanci su na poluvremenu vodili golom Jojića, ali je u nastavku beogradski klub preko Đorđevića i Stanimirovića stigao do preokreta i plasmana u osminu finala.

U ostalim mečevima većih iznenađenja nije bilo.

TSC je u gostima bio bolji od Loznice sa 2:1, dok je Čukarički rezultatom 2:0 savladao Zlatibor, takođe na gostujućem terenu.

Podsetimo, ranije su plasman u osminu finala obezbedili Radnički iz Sremske Mitrovice, Crvena zvezda i Napredak. Kasnije tokom dana ostaje da se odigra duel između Rada i Spartaka.

Mečevi osmine finala na programu su 9. novembra, a parovi će biti određeni žrebom.

Železničar Pančevo - Novi Sad 3:0
Kabel - Metalac 4:5 nakon penala                                                                                        Mladost GAT - Voždovac 2:1                                                                                                Žarkovo - Kolubara 1:1 5:6 nakon penala