OPORAVILI SE OD PARTIZANA: Tiges dominirao, preokret Kelna!

16.10.2022

16:51

Izlečili rane iz Humske.

Fudbaleri Kelna konačno su pobedili, pošto su na svom terenu bili bolji od Augsburga 3:2.

Posle dva uzastopna poraza od Partizana i neuspeha u derbiju protiv Menhengladbaha, izabranici Štefena Baumgarta stigli su do tri boda u sjajnom meču protiv kluba iz Bavarske.

Keln je počeo loše ovaj meč, pošto su gosti poveli pogotkom Niderlehnera u 14. minutu.

Sa rezultatom 0:1, otišlo se na poluvreme, a onda je usledila dominacija domaćina.

Stefan Tiges je u 47. minutu pogodio za 1:1, a samo 14 minuta kasnije mladi Denis Huseinbašić preokreće rezultat u potpunosti, a Tiges je bio asistent.

Danijel Kaliđuri u 69. minutu postavlja 2:2, ali nezaustavljivi Tiges u 81. minutu postiže novi gol i donosi pobedu Kelnu.

Ovim trijumfom Partizanov rival iz grupe Lige konferencija je skočio na sedmo mesto i ima 16 bodova, dok je Augsburg 12. sa tri poena manje.