NOVI KIKS JUNAJTEDA: Njukasl odoleo na Old Trafordu, Kepa i Maunt doneli trijumf Čelsiju!

16.10.2022

15:05

Tri utakmice, četiri gola.

Od 15 časova krenula su četiri meča Premijer lige, ali su tri završena, dok je duel Lidsa i Arsenala i dalje u toku zbog prekida koji je trajako nekolčiko desetina minuta.

Mančester junajted nije uspeo da na svom stadionu savlada Njukasl, pošto je bilo 0:0.

Crveni đavoli nisu blistali na ovom meču, odigrali su veoma loše prvo poluvreme, da bi u nastavku podigli nivo igre.

Ipak, i pored nekoliko dobrih šansi u samoj završnici, koje su propustili Markus Rašford i Fred, nisu uspeli da dođu do pobede.

Na kraju podela bodova.

ZA razliku od njih sa dobrim partijama nastavio je Čelsi, Plavci su u Birmingemu savladali Aston Vilu sa 2:0.

Londonski velikan je postizao po gol u oba poluvremena, a oba puta strelac je bio Mejson Maunt.

Kada se pogleda statistika Aston Vila je bila daleko bolji rival, ali momci Stivena Džerarda nisu uspeli da postignu niti jedan gol. Golman Čelsija Kepa Arizabalaga odradio je fantastičan posao i sačuvao svoju mrežu.

I za kraj duel Sautemptona i Vest Hema u kojem je bilo 1:1.

Domaćin je poveo pogotkom Romana Peroa u 20. minutu, dok je sredinom drugog dela remi Čekićarima doneo Deklan Rajs.