DOMAĆINI SLAVE: Dinamo na kolenima, Lajpcig srušio Seltik!

05.10.2022

18:52

Od 18:45 odigrana su dva meča 3. kola grupne faze Lige šampiona.

Fudbaleri Dinama iz Zagreba doživeli su drugi poraz u nizu, pošto ih je Salcburg savladao u Austriji sa minimalnih 1:0.

Domaćin je tokom većeg dela meča bio bolji rival, ali se hrvatski šampion vešto branio.

Ipak, jedan trenutak nepažnje presudio je u korist Austrijanaca. Sadeg Moharami je napravio penal, a najstrožu kaznu uspešno je izveo Noa Okafor.

Dinamo je duboko u nadoknadi vremena uspeo da postigne gol, ali je pogodak Josipa Drmića poništen zbog ofsajda.

Posle tri odigrana kola Salcburg je prvi sa pet bodova, dok su Zagrepčani treći sa tri boda.

Još jedan Red Bulov klub bio je uspešan, Lajpcig je na svom terenu u sjajnom meču savladao Seltik rezultatom 3:1.

Nkunku je postigao gol u 18. minutu, ali ga je VAR poništio zbog ofsajda. Ipak, samo devet minuta kasnije dileme nije bilo, Nkunku je ponovo pronašao put do mreže i doneo prednost domaćinu od 1:0.

Na startu drugog dela igre Žota poravnava na 1:1.

Lajpcigu je u 61. minutu VAR poništio još jedan gol, ovog puta zbog ofsajda Andrea Silve, koji je uticao na igru prilikom udarca Dominika Soboslaja. Samo tri minuta kasnije nemački klub postiže novi gol i stiže do 2:1.

Džo Hart je napravio kardinalnu grešku, a poklon je iskoristio Andre Silva.

Konačnih 3:1 postavio je dvostruki strelac Silva posle sjajne akcije Lajpciga i asistencije Simakana.

Bilo je šansi za promenu rezultata, ali golova više nije bilo.

Lajpcig je stigao do prvih bodova i ima ih tri, dok je Seltik zakucan za dno tabele sa samo jednim osvojenim bodom.