KRALJEVI VLADAJU MADRIDOM! Realov čas fudbala protiv Atletika u prvom, ali potom strah u drugom poluvremenu (VIDEO)

18.09.2022

20:58

Izabranici Karla Anćelotija pobedili sastav Dijega Simeonea u gradskom derbiju sa 2:0 u šestom kolu Primere.

"Kraljevi" vladaju Madridom! Igrači Reala pobedili su Atletiko kao gosti sa 2:1 na stadionu Metropolitano u šestom kolu Primere.

Svi su mislili da je aktuelni prvak Španije i Evrope rešio pitanje trijumfa u gradskom derbiju rešio je posle prvih 45 minuta igre.

Prvi gol videli smo u 18. minutu kada je Rodrigo savladao Oblaka na asistenciju Čuamenija, a prednost je povećao Federiko Valverde u 36. minutu.

Ipak, u drugom poluvremenu usledio je "strah" i greške, a domaćin je to iskoristio i vratio se u igru preko Marija Ermosa u 83. minutu, a asistent iz kornera bio je Antoan Grizman.

Pokazano je čak šest žutih kartona, a pocrveneo je strelac pogotka za "jorgandžije" u nadoknadi vremena.

Zanimljivo da je ovo prvi trijumf Reala u gostima kod Atletika u prvenstvu još od 9. februara 2019. godine kada je slavio sa 3:1, a posle toga usledila su dva remija i jedan poraz.