CRVENA ZVEZDA JE NOVI LIDER SUPERLIGE: Pešić u završnici srušio Novi Pazar! (VIDEO)

11.09.2022

16:56

Crveno-beli slavili posle preokreta.

Detalj sa meča Novi Pazar - Crvena zvezda

Šampion Srbije se pobedom u Novom Pazaru vratio na prvo mesto na tabeli domaćeg prvenstva.

Crvena zvezda je u derbiju 11. kola Superlige Srbije posle preokreta savladala Novi Pazar u gostima rezultatom 2:1.

Pazarci su fenomenalno otvorili meč, pošto je Stefan Lončar već u petom minutu zatresao mrežu gostiju iz Beograda.

Milan Rodić je doneo izjednačenje crveno-belima u 34. minutu kada je glavom matirao Filipa Kljajića, a samo dva minuta kasnije je Osman Bukari mogao da donese preokret Zvezdi, pošto je pogodio stativu.

Na samom startu drugog poluvremena su stativu pogodili i domaći fudbaleri, tačnije Mitar Ergelaš, kada je Novi Pazar propustio šansu da opet povede.

Na kraju, Aleksandar Pešić se u 88. minutu odlično snašao u petercu domaćina i petom je doneo pobedu Crvenoj zvezdi.

Novi Pazar - Crvena zvezda 1:2 (1:1)

/Lončar 5 - Rodić 34, Pešić 88/

STADION: "Caizcoin Arena"

SUDIJA: Miloš Milanović

NOVI PAZAR: Kljajić - Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović (od 81. Damjanović) - Lončar - Bogdanovski, Gavrić (od 57. Kiković), Islamović, Stanojlović (od 46. ergelaš) - Majdevac (od 67. Bogdanovski).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić - Sanogo (od 67. Kangva), Kanga - Bukari (od 76. Kulibali), Katai (od 89. Dragović), Mitrović (od 46. Pešić) - Ben (od 67. Mustafa).

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 2:1!

Igraće se još šest minuta.

89. minut - Zvezda se povlači, Dragović menja Kataija.

88. minut - GOL! Zvezda vodi! Strelac je Pešić! Popularni Šiljo se odlično snašao u petercu i petom je zatresao mrežu.

83. minut - Ozbiljan šut Islamovića, Borjan je samo pogledom ispratio loptu koja je prošla nedaleko od gola.

81. minut - Damjanović je zamenio Jovića koji se povredio u duelu sa Kulibalijem.

78. minut - Šutirao je Kulibali glavom, ali preko gola.

76. minut - Kulibali menja Bukarija.

73. minut - Interesantan šut Pešića, ali Kljajić brani i odbija loptu u korner. Posle udarca iz ugla je šutirao Eraković, ali nije bilo opasnosti po bivšeg golaman Partizana.

72. minut - Žute kartone zbog koškanja dobijaju Bukari i Jović.

70. minut - Novi neprikosnoveni pokušaj Kange.

67. minut - Kangva i Mustafa menjaju Sanoga i Bena u Zvezdi, a u Novom Pazaru Bogdanovski je na terenu umesto Majdevca.

66. minut - Dosta sreće za Zvezdu! Opasan šut Majdevca, a lopta prolazi nedaleko od stative Borjanovog gola.

65. minut - Užasan pokušaj Kataija iz slobodnog udarca.

61. minut - Šutirao je Kanga sanešto manje od 20 metara, ali je loše zahvatio loptu.

57. minut - Kiković menja Gavrića u domaćoj ekipi.

47. minut - Stativa! Ergelaš je iskosa pogodio samo okvir gola koji čuva Borjan.

Počelo je drugo poluvreme, Aleksandar Pešić je zamenio Stefana Mitrovića kod gostiju, dok je na drugoj strani Slobodan Stanojlović ustupio mesto Mitru Ergelašu.

Poluvreme! Posle prvih 45 minuta, rezultat u derbiju kola je 1:1.

Igraće se još 60 sekundi.

44. minut - Pešukić dobija žuti karton zbog oštrog faula nad Mitrovićem.

41. minut - Pokušao je Bukari sa desne strane, ali prilično neprecizno.

38. minut - Neoprezan start Kange je rezultirao žutim kartonom.

36. minut - Stativa! Bukari je opalio po lopti, ali je Ganjanin zatresao samo okvir gola.

34. minut - GOL! Rodić donosi izjednačenje Crvenoj zvezdi! Levi bek šampiona Srbije je glavom zatresao mrežu posle nebeskog skoka.

33. minut - Nova šansa za Kataija, ali je Magiko ipak loše šutirao, pa je Kljajić ukrotio loptu.

32. minut - Šut Kataija, ali lopta prolazi tik pored stative.

30. minut - Sada javnu opomenu dobija i Ben.

27. minut - Žuti karton za Lončara.

23. minut - Gobeljić je natrčao na loptu na ivici kaznenog prostora, odakle je i šutirao iz prve, ali neprecizno.

19. minut - Ben šutira preko gola iz slobodnog udarca.

16. minut - U dobroj šansi je bio Mitrović, ali je Kljajič još jednom pokazao klasu na golu Pazaraca.

11. minut - Opasan pokušaj Stanojlovića, ali je Borjan ovog puta uspeo da odbrani.

9. minut - Dobar šut Kataija, ali lopta završava u rukama Kljajića.

5. minut - GOL! Novi Pazar vodi! Stefan Lončar je postigao fantastičan pogodak iz poluvoleja! Na snimku se vidi da je lopta zakačila Rodića, pa da je i to pomoglo da završi iza leđa Borjana.

Utakmica je počela!

16.55 - Podsetimo, utakmica će se igrati pred praznim tribinama, zbog kazne koju Pazarci vuku još od prošle sezone. Ipak, sa okolnih terasa domaći fudbaleri imaju veliku podršku.

16.35 - Derbi za prvo mesto na tabeli počinje za 25 minuta.

16.20 - Pojavile su se startne postave za derbi.

Novi Pazar će igrati u sledećem sastavu:

Kljajić - Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović - Lončar - Bogdanovski, Gavrić, Islamović, Stanojlović - Majdevac.

Sa druge strane, Miloš Milojević je na teren od prvog minuta poslao ove igrače:

Borjan - Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić - Sanogo, Kanga - Bukari, Katai, Mitrović - Ben.

15.50 - Utakmica između Novog Pazara i Crvene zvezde igra se od 17 časova na "Caizcoin Areni".

Uvod

Fudbaleri Novog Pazara, lidera Superlige, ovaj meč dočekuju u sjajnom raspoloženju, pošto su posle uvodna tri poraza u sezoni vezali sedam pobeda, zahvaljujući kojima su izbili na čelo tabele.

Sa druge strane, crveno-beli su fenomenalno ušli u sezonu, sa sedam uzastopnih trijumfa, ali su onda upali u rezultatsku krizu. Na poslednjih šest mečeva u svim takmičenjima su upisali samo jedan trijumf, uz tri remija i dva poraza. Posledica toga bilo je i gubljenje prvog mesta na tabeli Superlige, koje je preuzeo upravo Novi Pazar.

Meč na "Caizcoin Areni" sudiće Miloš Milanović, kome će pomagati Milan Šutulović i Aleksandar Marjanović, dok će četvrti arbitar biti Dejan Trifković. U VAR sobi sedeće Momčilo Marković i njegov asistent Milan Mihajlović.