PARTIZAN OSVOJIO BOD U ČEŠKOJ: Crno-beli preokrenuli sa igračem manje, ali na kraju ostali bez pobede! (VIDEO)

08.09.2022

18:38

Remi u Uherskom Hradištu.

Rikardo Gomeš protiv Slovackog

Fudbaleri Partizana osvojili su bod u prvom kolu grupne faze Lige konferencija na gostovanju Slovackom, pošto je fantastičan meč na Gradskom stadionu u Uherskom Hradištu završen 3:3.

Utakmicu su sjajno otvorili domaći igrači, pošto je levi bek Čeha Jan Kalabiška dao dva gola, u petom i 20. minutu.

Kola koja su već išla nizbrdo, dodatno je gurnuo Kristijan Belić dva minuta kasnije, kada je dobio direktan crveni karton.

Posle košmarnog prvog poluvremena, vicešampion Srbije je fantastično otvorio drugo. Fuseni Dijabate je u 47. i 53. minutu dao dva gola, kojima je poravnao rezultat.

Rikardo Gomeš je doneo potpuni preokret "Parnom valjku", devet minuta posle izjednačujućeg pogotka.

Ipak, Partizan je ostao bez trijumfa sedam minuta pre kraja, kada je Libor Kozak uz dosta sreće naterao Aleksandra Popovića da po treći put izvadi loptu iz svoje mreže.

Slovacko - Partizan 3:3 (2:0)

/Kalabiška 5, 20, Kozak 83 - Dijabate 47, 53, Rikardo 62/

Gradski stadion u Uherskom Hradištu (Češka)

SUDIJA: Rob Harvi (Irska)

CRVENI KARTON: Belić

SLOVACKO: Ngujen - Rajnberk (od 77. Doski), Hofman, Kadlec, Kalabiška - Petržela (od 86. Šašinka), Daniček (od 77. Kohut), Havlik, Holcer (od 67. Sinjavski) - Kozak, Mihalik (od 67. Veheta).

PARTIZAN: Popović - Marković, Vujačić, Saničanin - Živković (od 46. Andrade), Traore, Belić, Urošević - Natho (od 73. Filipović), Dijabate - Rikardo.

Tok meča

Kraj! Utakmica je završena 3:3!

90+5. minut - Kohut je šutirao glavom, ali preko gola Partizana.

Igraće se još četiri minuta.

86. minut - Prečka! Rikardo je zatresao samo okvir gola ovog puta!

83. minut - GOL! Slovacko dolazi do izjednačenja - 3:3! Kozak je uz dosta sreće zatresao mrežu "Parnog valjka".

77. minut - Žuti karton za Uroševića.

73. minut - Aleksandar Filipović menja Natha, koji je tražio izmenu.

72. minut - Rajnberk šutira glavom posle centaršuta, ali preko gola.

71. minut - Saničanin dobija žuti karton zbog oštrog faula kojim je prekinuo kontru Čeha.

67. minut - Žuti karton za Rajnberka.

62. minut - GOOOOOOOOOOOL! Rikardoooo! Partizan vodi 3:2! Centarfor crno-belih je iz voleja levom nogom doneo preokret svom timu.

53. minut - GOOOOOOOOOOL! Dijabate donosi izjednačenje crno-belima! Ljubimac Grobara je napravio slalom po levoj strani, šutirao, a lopta je uz pomoć Hofmana završila u mreži.

50. minut - Holcer je lukavo ciljao, ali je lopta prošla pored stative gola koji čuva Popović.

47. minut - GOOOOOOOOL! Partizan smanjuje na 2:1! Strelac je Dijabate! Fudbaler iz Malije je volej udarcem prepolovio prednost domaćina.

Počelo je drugo poluvreme! Patrik Andrade je na terenu umesto Marka Živkovića. Takođe, dobili smo informaciju da je u tunelu Nathu pokazan žuti karton zbog prigovora.

Poluvreme! Slovacko vodi 2:0 posle prvog dela!

36. minut - Aleksandar Popović se žalio na povredu, ali je ustao i spreman je da nastavi meč.

29. minut - Kalabiška je centrirao sa leve strane, ali je Mihalik iz odlične pozicije šutirao glavom pored gola.

22. minut - Crveni karton! Belić je direktno isključen zbog oštrog faula!

20. minut - GOL! Slovacko vodi 2:0! Ponovo je strelac Kalabiška. Bio je odlično pozicioniran u srcu šesnaesterca i nakon što je lopta pogodila stativu Partizanovog gola, levi bek Slovackog ju je prosledio u mrežu.

17. minut - Gol Rikarda poništen zbog ofsajda! Centarfor crno-belih je zatresao mrežu na asistenciju Natha, ali je prethodno Izraelac bio u nedozvoljenoj poziciji.

10. minut - Puno sreće za Partizan. Velika gužva u petercu crno-belih, ali Česi dobijaju samo korner.

5. minut - GOL! Slovacko vodi 1:0! Jan Kalabiška je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao Aleksandra Popovića.

Utakmica je počela!

18.35 - Meč u Češkoj počinje za deset minuta.

18.20 - Do početka utakmice je ostalo manje od pola sata.

17.35 - Navijači Partizana na blagajni Gradskog stadiona u Uherskom Hradištu mogu kupiti svoje ulaznice.

17.20 - Objavljeni su sastavi. Partizan će nastupiti u sledećem:

Popović - Marković, Vujačić, Saničanin - Živković, Traore, Belić, Urošević - Natho, Dijabate - Rikardo.

Sa druge strane, trener Slovackog Martin Švedik se opredelio za ovih 11:

Ngujen – Rajnberk, Hofman, Kadlec, Kalabiška – Petržela, Daniček, Havlik, Holcer – Kozak, Mihalik.

16.45 - Utakmica u Uherskom Hradištu počinje za dva sata, pa sada čekamo da se pojave startne postave.

Uvod

U prvom kolu grupe D Lige konferencija se, osim Slovackog i Partizana, sastaju još Nica i Keln koji igraju u Francuskoj.

Pravdu u Češkoj deliće irski arbitar Rob Harvi, kome će pomagati sunarodnici Robert Klark i Vejn Mekdonel, dok će četvrti sudija biti još jedan Irac - Rob Henesi.

Ovu utakmicu u mnogo boljem raspoloženju dočekuju crno-beli, pošto su na prethodna tri susreta upisali dve pobede i remi sa večitim rivalom, dok je u istom periodu Slovacko imao jedan nerešen ishod i dva poraza.