LUDNICA U PREMIJER LIGI: Liverpul brojao do DEVET, Haland het-trikom preokrenuo Palas!

27.08.2022

15:58

Sjajni mečevi 4. kola Premijer lige.

Fudbaleri Liverpula

Fudbaleri Liverpula ponizili su na svom terenu Bornmut sa 9:0 na Enfildu. Oni su tako ušli u društvo timova koji su u Premijer ligi slavili sa devet golova razlike, što je rekord.

Redsi su posle prvog poluvremena vodili sa 5:0, Firmino je imao tri asistencije i gol, a Dijaz, Van Dajk i Trent Aleksander Anrold su postigli ostale golove.

U nastavku još četiri gola Liverpula, Mefam je postigao autogol, Firmino i Dijaz su postigli još po jedan, dok se u listu strelaca upisao i Fabio Karvaljo. Ono što je zanimljivo jeste da Mohamed Salah nije postigao gol, niti je imao asistenciju na ovom meču.

Mančester siti je teškom mukom posle preokreta savladao Kristal Palas na Etihadu sa 4:2.

Gosti iz Londona vodili su na poluvremenu sa 2:0, Džon Stouns je postigao autogol, da bi rezultat povisio Joakim Anderson. Palas je mogao i do trećeg gola, ali je on poništej Ajuu.

U nastavku Sitiji je dominirao i stigao do totalnog preokreta. Silva je smanjio na 2:1, a potom je Erling Haland postigao tri gola i doneo važan trijumf Gvardiolinom timu.

Čelsi je na svom terenu savladao Lester sa 2:1.

Plavci su veći deo meča igrali sa igračem manje, pošto je sredinom prvog poluvremena pocrveneo Konor Galager.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda u nastavku Rahim Sterling postiže dva gola i donosi nedostižnu prednost domaćinu. Lester je jedino uspeo da smanji prednost preko Harvija Barnsa.

U ostalim mečevima Brajton je na Ameksu savadao Lids sa 1:0, dok su Brentford i Everton remizirali 1:1.