17:12

Aleksandar broji petu godinu u dresu "kolibara".

Aleksandar Mitrović slavi sa saigracima

Vratio se Fulam ove sezone u Premijer ligu i u tri kola osvojio sedam bodova.

"Kolibari" su odigrali 2:2 sa Liverpulom kod kuće u prvom kolu kada se Aleksandar Mitrović dvaput upisao u strelce.

Potom je usledilo gostovanje Vulverhemptonu gde je reprezentativac Srbije promašio penal za pobedu (0:0) u 81. minutu, odnosno Žoze Sa mu je odbranio udarac sa bele tačke.

I na kraju, minuli vikend i pogodak iskusnog napadača u 90. minutu za trijumf protiv Brentforda (3:2)

Rođeni Smederevac broji petu godinu u dresu kluba iz prestonice Velike Britanije i do sada je na 180 utakmica u svim takmičenjima postigao 99 golova.

Samo sedmorica u istoriji Fulama staroj 143 godine uspela su da dođu do 100 pogodaka u dresu "kolibara", a to su: Stiv Erl (108), Artur Stivens (124), Grem Legat (134), Džim Hemond (150), Bedford Džezard (154), Džoni Hejns (158) i Gordon Dejvis (178).

Aleksandar Mitrović imaće priliku da uđe u istoriju i dođe do trocifrenog broja pogodaka na gostovanju četvrtoligašu Krouli Taunu (20.45) u drugoj rundi Liga kupa Engleske.