ZVEZDA PORAŽENA U MEČU PUNOM PREOKRETA: Stanković izmenama "sahranio" crveno-bele! (VIDEO)

17.08.2022

20:51

Prvak Srbije korak dalje od Lige šampiona.

Katai protiv Makabija

Makabi iz Haife savladao je Crvenu zvezdu sa 3:2 na svom terenu, u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona.

Izraelci su poveli u 18. minutu utakmice preko Frencdija Pjeroa, koji je demonstrirao snagu u duelu sa Strahinjom Erakovićem pre nego što je matirao Milana Borjana.

Aleksandar Pešić je u 27. minutu poravnao rezultat u stilu Filipa Inzagija, pošto ga je lopta pogodila posle šuta Aleksandra Kataija i promenom smera je završila u golu.

Preokret Zvezdi je golom u svom stilu doneo Gelor Kanga pet minuta pre odlaska na odmor.

Pjero je u šestom minutu nastavka glavom skrenuo loptu u mrežu crveno-belih, posle oštrog centaršuta Doleva Hazize.

Konačan rezultat je deset minuta kasnije postavio iskusni Tjaron Šeri snažnim i preciznim udarcem sa nešto manje od 20 metara.

Međutim, može se reći da strateg šampiona Srbije Dejan Stanković nije pogodio sa izmenama, pošto je u trenutku kada je bilo 2:2 umesto Aleksandra Kataija u igru uveo Slavoljuba Srnića. Potom je umesto povređenog Osmana Bukarija ubacio Stefana Mitrovića. Posle gola Šerija za 3:2 je na teren poslao El Fardua Bena i Sekusa Sanoga umesto Aleksandra Pešića i Mirka Ivanića.

Makabi Haifa - Crvena zvezda 3:2 (1:2)

/Pjero 18, 51, Šeri 61 - Pešić 27, Kanga 39/

STADION: "Sami Ofer" (Haifa)

SUDIJA: Karlos del Sero Grande (Španja)

MAKABI: Koen - Sundgren, Planić, Goldberg, Kornu (od 62. Menahem) - Šeri, Lavi, Mohamed - Haziza (od 76. Abu Fani), Pjero (od 70. Rukavicja), David (od 62. Acili).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kangva, Kanga - Bukari (od 60. Mitrović), Ivanić (od 72. Sanogo), Katai (od 56. Srnić) - Pešić (od 72. Pešić).

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je izgubila rezultatom 3:2!

90+2. minut - Ambiciozan pokušaj Šerija.

Igraće se još pet minuta.

90. minut - Nesporazum Planića i Koena nije iskoristio Ben.

85. minut - Šut Kangve posle kornera, ali daleko od gola odlazi lopta.

84. minut - Kangva je umalo iz centaršuta zatresao mrežu Makabija, ali je oen refleksom sprečio takav scenario.

80. minut - Kangva šalje loptu nebu pod oblake.

75. minut - Borjan spasava Zvezdu pravovremenim istrčavanjem.

72. minut - Ben i Sanogo menjaju Pešića i Ivanića.

67. minut - Acili šutira, ali pravo u Borjana.

61. minut - GOL! Makabi vodi 3:2! Šeri je dao gol! Iskusni vezista je poslao raketu u sam ugao gola Milana Borjana.

60. minut - Mitrović menja Bukarija.

59. minut - Bukari se žali na povredu.

56. minut - Srnić menja Kataija.

53. minut - Lavi je šutirao preko gola sa ivice kaznenog prostora.

51. minut - GOL! Makabi dolazi do izjednačenja! Pjero je glavom zatresao mrežu Borjana, posle centaršuta Hazize.

47. minut - Žuti karton za Bukarija.

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena.

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 2:1!

39. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Zvezda preokreće - 2:1! Kanga šalje bombu u gol domaćina.

38. minut - Bukari šutira sa desne strane, ali brani Koen.

35. minut - Dve stopostotne šanse! Prvo je Pešić propustio da zatrese mrežu u situaciji jedan na jedan, a potom je isto učinio i David.

30. minut - Au, kakva šansa! Bukari je propustio bolju situaciju od penala!

27. minut - GOOOOOOOOL! 1:1! Katai je šutirao, lopta je pogodila Pešića i prevarila golmana Makabija!

25. minut - Slab šut Davida.

18. minut - GOL! Makabi vodi 1:0! Pjero je doveo domaći tim u vođstvo. Centarfor Izraelaca se zagradio u petercu pored Erakovića i savladao je Borjana koji je prethodno loše odreagovao.

12. minut - Velika šansa za Zvezdu odlazi u nepovrat! Pešić se našao u sjajnoj poziciji, ali je loše zahvatio loptu...

10. minut - Šeri je oprobao udarac, ali pored gola je prošla lopta.

6. minut - Pjero je šutirao glavom, ali bez opasnosti po gol Borjana.

4. minut - Visok tempo na startu meča, ali za sada bez šansi.

Utakmica je počela!

20.50 - Podsetite se još jednom Zvezdine startne postave, a u objavi na Tviteru takođe možete videti i klupu sa rezervama.

20.30 - Do početka meča je ostalo pola sata, a Crvena zvezda će imati ozbiljnu podršku sa tribina u Haifi.

Delije u Haifi

20.10 - Šampion Srbije će prvi put ove sezone igrati u plavim dresovima.

19.50 - Sreću crveno-belim fudbalerima poželeo je KK Crvena zvezda.

19.36 - Objavljeni su sastavi za večeras, a Dejan Stanković se opredelio za sledećih 11:

Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kangva, Kanga - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić.

Sa druge strane, Barak Bakhar je odlučio da od prvog minuta na teren pošalje ove igrače:

Koen - Sundgren, Planić, Goldberg, Kornu - Šeri, Lavi, Mohamed - Haziza, Pjero, David.

19.00 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Makabi Haifa - Crvena zvezda.

Uvod

Fudbaleri Crvene zvezde u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u elitno takmičenje gostuju Makabiju iz Haife.

Crveno-beli su takmičenje počeli u trećem kolu kvalifikacija i eliminisali su Pjunik, dok su Izraelci odigrali dvomeč više, a izbacili su Olimpijakos i Apolon.

Pravdu u Izraelu deliće Karlos del Sero Grande iz Španije. Njemu će pomagati sunarodnici Pau Sebrijan Devis i Dijego Barbero, dok će četvrti arbitar biti Sezar Soto Grado. U VAR sobi sedeće još dva Španca - Huan Martinez Munuera i njegov asistent Rikardo de Burgos.