Svetozar Marković! Nebeski skok u 95. minutu za pobedu Partizana na Petrićevom debiju protiv Mladosti GAT u Novom Sadu (VIDEO/FOTO)

14.08.2022

17:04

Tri boda u poslednjoj sekundi!

Seo je Gordan Petrić na užarenu klupu Partizana, a Svetozar Marković spasio ga je u 95. minutu utakmice nove sramote za klub renomena i istorije kakvi su crno-beli.

"Parni valjak" pobedio je Mladost GAT u Novom Sadu pogotkom povratnika štopera posle asistencije Fusenija Dijabatea u šestom kolu Mozzart Superlige Srbije.

Mogao je domaćin da dođe do iznenadne prednosti u osmom minutu, ali je Andrija Radulović, pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde poslao loptu tik pored stative sa desetak metara.

Pre slavlja popularnog Svete, Partizan je jedinu pravu šansu imao u 67. minutu kada je Nemanja Jović pogodio prečku iz slobodnog udaraca.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Mladost GAT - Partizan 0:1/ Marković 95

Stadion: "Karađorđe" u Novom Sadu

Sudija: Milan Stefanović

Sastavi:

Mladost GAT (4-2-3-1): Milojević – Mandić, Kovačević, Mlađović, Ilić – Maksimović, Maričić – Popović, Dimitrov, Radulović (57 Babić) - Mirosavljev (79 Švonja).

Partizan (4-3-3): Popović – Živković, Vujačić, Marković, Urošević – Fejsa, Andrade (79 Baždar), Natho (64 Terzić) – Dijabate, Petković (64 Jović), Rikardo.

UŽIVO

MLADOST GAT - PARTIZAN 0:1

II POLUVREME

KRAJ!

95. minut - GOOOOOL! Partizan u 95. minutu dolazi do pobede protiv Mladosti GAT u Novom Sadu! Strelac jedinog pogotka  na "Karađorđu" bio je Svetozar Marković!

84. minut - Probao je Samed Baždar, ali pravo u golmana Aleksu Milojevića.

Grobari u Novom Sadu

73. minut - Opet period igre bez ikakvog uzbuđenja.

66. minut - Prečka Jovića iz slobodnog udarca! Prethodno je Kovačević dobio žuti karton pošto je faulirao Rikarda.

57. minut - Projektil Nikole Popovića sa 20-ak metara, a uspešniji bio njegov prezimenjak Aleksandar. Posle kornera šutirao je glavom Kovačević, pravo u golmana Partizana.

I POLUVREME

Detalj sa utakmice Mladost GAT i Partizana u Novom Sadu

39. minut - Ponovo je pokušala Mladost. Mirosavljević je nadskočio Markovića, ali lopta ponovo ide preko gola.

35. minut - Prvo je zapretio Urošević, a potom i Radulović, ali su oba šuta završila preko gola.

27. minut - Posle desetak minuta mirne igre, Natho je sa 20-ak metara šutirao pravo u Milojevića.

15. minut - Dijabate je oštro fauliran, ali Ilić nije zaradio žuti karton.

8. minut - Pobegao je Andrija Radulović, pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde Vujačiću, a potom šutirao sa desetak metara pored stative.

1.minut - Utakmica u Novom Sadu je počela.