VRATILA SE PREMIJER LIGA: Arsenal srušio gradskog rivala na startu sezone! (VIDEO)

05.08.2022

20:50

Sjajan duel u Londonu.

Premijer liga se vratila utakmicom na Selhrst Parku između Kristal Palasa i Arsenala, a konačan rezultat bio je 2:0 za goste sa Emirejtsa.

Tobdžije su otvorile sezonu na savršen način, iako je domaćin propustio nekoliko ozbiljnih prilika.

Arsenal je od starta meča igrao izuzetno ofanzivno, a pred golom Kristal Palasa ređali su se napadi Artetinih izabranika. Najveću priliku propustio je Gabrijel Martineli, čiji udarac je završio tik pored stative.

Klub iz Severnog Londona zasluženo je poveo u 20. minutu. Saka je izveo korner, a potom je Zinčenko glavom uposlio Martinelja, koji ovog puta pronalazi put do mreže i donosi prednost svom timu.

Posle datog gola Arsenal je spustio tempo, dok se Kristal Palas konačno opustio i krenuo sa nešto boljom igrom. Mogao je domaćin do gola u 42. minutu, ali je Remsdejl fantastično zaustavio udarac Eduara.

Vijerin tim nastavio je sa dobrom igrom i u nastavku. Eze je u 52. minutu izašao sam pred Remsdejla, ali je golman Arsenala još jednom fantastično intervenisao.

Imao je Palas još nekoliko šansi, ali nije uspeo da postigne gol. Za to je stigla surova kazna u 90. minutu utakmice.

Saka je ubacio loptu sa strane, a Guehi ju je sproveo u sopstvenu mrežu.

Na kraju pobeda Arsenala i najava dobre sezone.