Tri od tri! Zvezda pobegla Partizanu na plus 4 - Mitrović pogodio na debiju, bilo je vatreno u Lučanima! (VIDEO)

24.07.2022

20:55

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u trećem kolu Superlige Srbije ekipu Mladiosti u Lučanima rezultatom 2-1.

Angažovano je Zvezda ušla u ovaj meč i na teškom gostovanju kakvo i jeste u Lučanima, četa Dejana Stankovića povela je na isteku 12. minuta igre sa 1:0, a strelac je bio Milan Pavkov.

Gobeljić je prethodno lepo istrčao po desnoj strani, dobio loptu od Kataija koju je u srce peterca uputio ka Pavkovu, a iskusni golgeter je spretno iskoristio kiks domaćih defanzivaca i smestio loptu u mrežu.

U nastavku prvog poluvremena Zvezda je čuvala loptu u svom posedu i čekala svoju šansu preko brzonogog Bukarija po boku.

Do kraja prvih 45 minuta nije bilo konkretnijih prilika na obe strane pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću srpskog šampiona.

U nastavku meča šansu je dobio i novajlija u crveno-belom dresu, pojačanje iz niškog Radničkog Stefan Mitrović. Dobro se pokazao na debiju, a imao je i odličnu priliku da povisi na 2:0 nakon asistencije Kataija, međutim, nije uspeo da smesti loptu u mrežu.

Zvezda je lako odbijala sporadnične napade domaćina i iz minuta u minut pojačavala pritisak ispred gola Ostojića. Ređale su se prilike za Ivanića, Kataija i Pavkova, ali Zvezda nikako nije uspevala da dođe do drugog pogotka.

U 71. minutu duela Mitrović svojim debitantskim golom za Zvezdu pogađa za 2:0. Katai je sjajno uposlio mladog napadača kome nije bilo teško da sa pet metara pogodi mrežu Lučanaca.

Uspela je Mladost da u finišu meča postigne gol preko Leković, ali fudbaleri domaćeg tima nisu imali snage da do kraja duela otkinu bod aktuelnom šampionu Srbije.

Na kraju, Zvezda je savladala Lučance sa 2:1.

Ovim trijumfom Zvezda je iskoristila kiks Partizana protiv TSC u Humskoj (0:0) i crno-belima na startu Superlige Srbije pobegla već četiri boda u šampionskoj trci.

Stadion: Mladosti. Gledalaca: oko 7.000. Sudija: Aleksandar Živković.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Dragović, Eraković, Rodić, Kanga, Kangva, Bukari, Ivanić, Katai, Pavkov

Mladost: Ostojić, Dunđerski, Vesnić, Radovanović, Milošević, Leković, Gordić, F. Žunić, Jojić, Udovičić, Bojović.