Englezi su ipak prejaki: Visok poraz Srbije u drugom kolu Evropskog prvenstva!

22.06.2022

19:50

Izabranici Aleksandra Jovića nisu bili na potrebnom nivou.

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije doživela je neprijatan poraz u drugom kolu Evropskog prvenstva koje se igra u Slovačkoj.

Bolji od "Orlića" u Banskoj Bistrici bili su Englezi koji su slavili rezultatom 4:0.

Mladi reprezentativci Gordog albiona su u oba poluvremena postigli po dva gola. U prvom delu je oba puta mrežu Ognjena Lukića tresao Dejn Skarlet, u petom i 40. minutu, a u nastavku su to činili Kerni Čukvuemeka u 68. i Danijel Džebison u sudijskoj nadoknadi.

Posle drugog kola, Engleska je prva na tabeli grupe B sa šest bodova, ispred Izraela koji je osvojio četiri, Srbije koja ima jedan i Austrije koja je i dalje bez poena.

U poslednjem kolu Srbija će odmeriti snage sa Austrijom, a Engleska sa Izraelom. Da bi se "Orlići" dokopali polufinala, potrebno im je da pobede narednog rivala, da Izrael izgubi u trećem kolu i da se na te dve utakmice nadoknadi gol razlika koja je trenutno šest golova u korist Izraelaca.