KATAI PONOVO UNAKAZIO PARTIZAN: Zvezda odbranila Kup, Delije slave DUPLU KRUNU! (VIDEO)

26.05.2022

18:01

Fudbaleri Crvene zvezde odbranili su duplu krunu!

Zvezda je na stadionu "Rajko Mitić" nadigrala Partizan u finalu Kupa Srbije rezultatom 2:1 (1:0).

Junak crveno-belih ponovo je bio dvostruki strelac Aleksandar Katai, koji je mrežu golmana crno-belih Stevanovića tresao u 26. i 72. minutu susreta. Nadu Parnom valjku doneo je Urošević lepim pogotkom posle nešto više od jednog časa igre, ali Partizan nije uspeo da utakmicu makar uvede u produžetke.

Utisak je da je domaćin Večitog derbija trijumfovao zahvaljujući činjenici da je iskoristio svoje prilike, dok je vicešampion Srbije propustio svoje.

Zvezda je tako stigla do drugog uzastopnog pehara u našem najmasovnijem takmičenju, a ujedno je stigla do 12. duple krune u klupskoj istoriji.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Crvena zvezda - Partizan 2:1 (1:0) /Katai 26, 72 - Urošević 62/

Kraj meča - Zvezda odbranila Kup!

90+4. minut - Crveno-beli su mogli do trećeg gola, Ivanić je propustio šansu da stavi tačku na finale!

90. minut - Igraće se još šest minuta sudijske nadoknade.

89. minut - Sudija Milanović je opomenuo i Aleksandra Stanojevića zbog protesta.

84. minut - Opao je ritam na "MarakanI", crveno-beli čuvaju prednost, crno-beli jalovo napadaju.

77. minut - Stanojević je napravio još dve izmene, u igru je uveo Jovića i Milovanovića, izašli su Holender i Jojić.

76. minut - Udarac je oprobao Holender, bez promene rezultata. Nove izmene u redovima Zvezde, van terena su Katai i Rodić, u igri su Krstičić i Gobeljić.

72. minut - GOOOOOL! Katai je drugim pogotkom ponovo doneo Zvezdi prednost - 2:1! Bio je to sjajan prodor, igrači Partizana nisu uspeli da ga stignu, Stevanović nije mogao da odbrani!

69. minut - Menig je šutirao pravo u kapitena Zvezde.

67. minut - Pankova je zamenio Ben.

62. minut - GOOOOL! Urošević je Partizanu doneo izjednačenje - 1:1! Lepo su kombinovali crno-beli, Natho i Lutovac, lopta je stigla do levog beka, koji je šutirao lukavo i prevario Borjana!

59. minut - Izmene na obe strane, Pavkov je ušao u igru umesto Ohija, dok je Natho odmenio Markovića.

55. minut - Loš pokušaj Lazara Markovića.

54. minut - Rodić je zaradio javnu opomenu.

53. minut - Izuzetno tvrd start drugog dela igre, bez prilika, igra se između dva šesnaesterca.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Lutovac je zamenio Miljkovića.

Zvezda vodi sa 1:0 posle prvih 45 minuta igre!

45+3. minut - "Požuteli" su Marković i Kanga.

45. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade vremena.

38. minut - Katai je pokušao nakon kornera, rutinska odbrana čuvara mreže crno-belih.

36. minut - Udarac Miljkovića zaustavio je Borjan, bila je to sjajna prilika za Partizan!

34. minut - Žuti karton je dobio Dejan Stanković, koji je protestvovao kod Milanovića, traživši faul nadd Kangom.

26. minut - GOOOOOL! Katai je doveo Zvezdu u vođstvo! Srnić mu je lepo odložio loptu, usledio je precizan udarac sa distance, Stevanović je bio nemoćan - 1:0!

24. minut - Aleksandar Stanojević bio je prinuđen da napravi prvu izmenu. Sa terena je izašao Jevtović, a ušao je Holender.

22. minut - Markec je probio po desnom boku, ali je dao duži for, pa je lopta otišla u gol-aut.

16. minut - Marković je proigrao Rikarda koji je zaustavljen u kaznenom prostoru crveno-belih, bez promene rezultata na našem najvećem stadionu.

11. minut - Prva opasnost pred golom crno-belih, Ohi se izborio za poziciju za šut pored dva igrača Parnog valjka, ali je golman Stevanović rutinski intervenisao.

6. minut - Urošević je povukao opasan napad Partizana, lopta je došla do Markovića, koji je pokušao lob udarcem, ali preko gola koji brani Borjan.

1. minut - Glavni arbitar Miloš Milanović dao je znak za početak susreta.

Počinje meč na "Marakani"

Pre početka meča intonirana je nacionalna himna Srbije.

Crvena zvezda i Partizan će po četvrti put ove sezone odmeriti snage, a crveno-beli još uvek nisu doživeli poraz od Večitog rivala, od kada se Aleksandar Stanojević vratio na klupu Parnog valjka.

Dva ovosezonska duela okončana su bez pobednika, dok je klub iz Ljutice Bogdana u februaru ostvario ključnu pobedu u trci za titulu - 2:0.

Pehar u našem najmasovnijem takmičenju brani Zvezda, koja je dobila prošlogodišnje finale boljim izvođenjem penala, nakon što je posle 120 minuta igre susret okončan bez pogodaka.

Izabranici trenera Dejana Stankovića pokušaće da odbrane "duplu krunu", dok će crno-beli učiniti sve da dođu do pehara koji bi predstavljao spas sezone.