NA POGON STARIH KAJLI: Kragujevčani lako sa Pančevcima, OPSTANAK u Superligi BLIZU!

25.05.2022

18:21

Radnički pobedio Dinamo sa 3:1 u Smederevu. Revanš u nedelju na stadionu "Čika Dača".

Slavlje fudbalera Radničkog iz Kragujevca

Kada je postao trener Radničkog iz Kragujevca, kontroverzni Nenad Lalatović obećao je da će ostaviti "crvene đavole" u Superligi Srbije.

Popularni Lalat blizu je ispunjenja svojih reči pošto je Radnički pobedio pančevački Železničar u Smederevu sa 3:1 u prvoj utakmici baraža za opstanak u elitnom rangu.

Kragujevčani su već na isteku pola sata igre vodili 2:0 golovima iskusnog napadača Voje Ubiparipa (34) u 20. i 29. minutu.

Obe asistencije, odnosno centaršuta uputio je Nemanja Tomić (34), nekadašnji vezista Partizana.

Vojo Ubiparip

Gosti su do 3:0 došli u 61. minutu kada je Nedeljko Piščević savladao iskusnog Mladena Živkovića posle odbitka.

Ova situacija morala je da se proverava pošto je golman domaćina prethodno odbranio udarac Miloša Vidovića, a reagovala je VAR soba pošto je vezista "crvenih" bio u "sumnjivoj situaciji".

Nedeljko Piščević

Konačan rezultat postavio je Petar Gigić, špic Pančevaca iz penala u 77. minutu, a prethodno je Aleksandar Varjačić napravio jedanaesterac i dobio drugi žuti, odnosno crvenui karton.

Revanš se igra na stadionu "Čika Dača" u nedelju od 17 časova, a gol u gostima ne važi.