LAGANICA ZA 36 MINUTA: Napoli UBEDLJIV u Speciji, Insinje POSLEDNJI put obukao dres kluba iz Napulja!

22.05.2022

12:57

Redom su mrežu domaćina tresli Mateo Politano u četvrtom, Pjotr Zjelinski u 25, i Dijego Deme u 36. minutu utakmice.

Fudbaleri Napolija pobedili su vrlo lako i ubedljivo kao gosti Speciju sa 3:0 u poslednjem, 38. kolu Serije A.

Izabranici Lućana Spaletija kompletan posao oko tri boda rešili su za manje od 40 minuta u prvom poluvremenu.

Klub iz Napulja na ovom meču igrao je u kombinovanoj postavi, a poslednji put plavi dres nosio je kapiten Lorenco Insinje koji je u 67. minutu zamenio Matea Politana.

Podsetimo, rođeni Napolitanac (30) će od 1. jula postati novi fudbaler Toronta, MLS tima iz Kanade, a za ekipu sa juga Apenina igrao je od leta 2009. godine i upisao je 434 nastupa i 122 pogotka uz osvojena dva Kupa Italije (2013/14 i 2019/20) i Superkup Italije 2014. godine.

Napoli ovu sezonu završava kao treći sa 79 bodova, a Specija na 16. poziciji sa 36 bodova.